Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Mejza porównał katastrofę Smoleńską do śmierci Prigożyna

Niektórzy polscy parlamentarzyści stosują bardzo daleko idące porównania, odnosząc się do katastrofy samolotu Jewgienija Prigożyna. Szokujących słów użył poseł Łukasz Mejza. W sprawę śmierci szefa Grupy Wagnera wmieszał... wątek katastrofy smoleńskiej.

Mejza porównał katastrofę Smoleńską do śmierci Prigożyna
Łukasz Mejza znów kontrowersyjnie (PAP, TOMASZ GZELL)

Poseł Mejza odniósł się do katastrofy rosyjskiego Embraera Legacy 600 pod Kużenkinem. Kontrowersyjny polityk najpierw poinformował, że rozbił się samolot z Prigożynem na pokładzie, a następnie nawiązał do wątku... katastrofy pod Smoleńskiem.

Rozbił się samolot z Prigożynem na pokładzie. Tak samo jak po Smoleńsku, będą mówić, że to tylko wypadek? - napisał na Facebooku parlamentarzysta.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zasugerował tym samym, że katastrofa Smoleńska (podobnie jak śmierć Prigożyna) była wynikiem zamachu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zemsta Putina? "Prigożyn go skompromitował"

Wielu komentujących zauważyło, że porównanie jest zdecydowanie na wyrost i poseł powinien jednak ważyć słowa.

Jednak nie ma co porównywać katastrofy pod Smoleńskiem z naszym prezydentem i katastrofy z Prigożynem na pokładzie i to w warunkach wojny - napisał jeden z komentujących.

Kim jest Łukasz Mejza?

Łukasz Mejza to 32-letni parlamentarzysta, który do sejmu dostał się z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Cała Polska usłyszała o nim, gdy dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do informacji, że jako współwłaściciel spółki Vinci NeoClinic, obiecywał leczyć ludzi chorych na nieuleczalne choroby metodami, które nie są akceptowane przez środowisko lekarskie. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Wobec posła toczy się także postępowanie związane z firmą Future Wolves. Mejza jest jej założycielem. Kontrola wykazała, że spółka miała otrzymać dofinansowanie unijne na szkolenia, których nigdy nie zorganizowała.

Teraz poseł i były wiceminister sportu stara się o miejsce na liście wyborczej PiS.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić