Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Kontrowersje w USA. Ujawniono, ile państwo wydało na Melanię Trump

59
Podziel się

Mimo że w Białym Domu od kilku miesięcy rezyduje nowa pierwsza dama, nie cichną kontrowersje wokół jej poprzedniczki – Melanii Trump. Tym razem żona Donalda Trumpa znalazła się pod ostrzałem krytyki z powodu wydatków na ochronę. To z jej winy miały być rekordowo wysokie.

Kontrowersje w USA. Ujawniono, ile państwo wydało na Melanię Trump
Melania Trump znowu znalazła się pod ostrzałem krytyki. Powód? Wydatki z okresu, gdy była pierwszą damą (Getty Images, Bloomberg/Contributor)
bEDBRaNx

W ciągu czterech lat podatnicy zapłacili za ochronę Donalda Trumpa i jego żony aż 600 milionów dolarów. Jak informuje portal IB Times, to ponad sześciokrotnie więcej, niż przez dwie kadencje przeznaczyli na ten cel Barack i Michelle Obama, których rachunek wyniósł 97 mln dolarów.

Żona Donalda Trumpa obarczona odpowiedzialnością za wysokie wydatki

Temat rekordowych wydatków na ochronę został poruszony przez Carol Leonnig, amerykańską dziennikarkę śledczą, w jej nowej książce "Zero Fail: The Rise and Fall of the Secret Service" (ang. "Zero błędów: Powstanie i upadek Secret Service"). Jak dowodziła Leonning, koszty stały się tak wysokie z winy byłej pierwszej damy.

bEDBRaNz

Melania Trump nie od razu zdecydowała się na przeprowadzkę do Białego Domu. Była pierwsza dama argumentowała, że woli poczekać, aż jej syn Barron ukończy rok szkolny w dotychczasowej placówce. Odbiło się to jednak na kosztach ochrony, ponieważ agenci Secret Service musieli dbać o bezpieczeństwo zarówno prezydenta, jak i jego małżonki.

Zobacz także: Zobacz też: Co za szkarada. Nie zgadniecie, kogo przedstawia ten pomnik
bEDBRaNF

Kolejny raz Melania Trump doprowadziła do podwyższenia kosztów ochrony, gdy postanowiła wyjechać do rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie. Sam Donald Trump brał wówczas udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Zgodnie z prawem para prezydencka może także wybrać jedno miejsce, które będą ochraniać agenci Secret Service. Trumpowie zdecydowali, aby był to ich trzypoziomowy apartament w wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku. Ponieważ miejsce znajduje się w niezwykle zatłoczonym miejscu, odbijało się to na kosztach ochrony.

Mimo że to Melania Trump generowała większość kosztów, spora odpowiedzialność spoczywa także na innych krewnych byłego prezydenta. Donald Trump zaangażował w prezydenturę łącznie 18 członków rodziny, a oni również potrzebowali ochrony w trakcie zagranicznych wyjazdów, na których reprezentowali głowę państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDBRaOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
emil
4 miesiące temu
jak jest fajna babka to można wydać,chyba że jest jakaś złośliwa
burak
4 miesiące temu
Jak pierwsza dama , to pierwsza dama, a drugie i trzecie damy ujadają z zazdrości.
zuzia
4 miesiące temu
Jakby nie liczył to i tak wychodzi taniej niż koszty ochrony tylko samego Kaczyńskiego, Dudy, Morawieckiego !!!! Trump z żoną + 18 członków rodziny daje mniej niż 8 mln USD rocznie na ochronę 1 osoby z 19. W Polsce sam Kaczyński generuje kwotę ponad 1,5 miliona złotych miesięcznie na ochronę a przecież prawie wszyscy z PIS mają goryli na koszt polskich podatników.
bEDBRaOb
adamp
4 miesiące temu
A w Polsce marnotrawi się pieniądze publiczne na ochronę pani Pawłowicz, która nie jest ani pierwszą, ani jakąkolwiek damą, a jest chroniona z powodu powszechnej krytyki swego zachowania niegodnego sędziego TK.
Zaria
4 miesiące temu
Właśnie Trumpf miga się od płacenia podatków. Tak jak wielu milionerów. Jego zeznania podatkowe nie są ujawniane. Nie piszcie o płaceniu wysokich podatków.
Igor
4 miesiące temu
Patrzcie na swoje podwórko a nie na USA. Tutaj jest taki burdel że głowa mała. Korupcja goni korupcje, państwem rządzą szemrani ludzie i cisza. Ten stan umysłu Polskiej Kato-Komuny doprowadzi Polskę do zagłady.
Nie ważne
4 miesiące temu
Jeśli chodzi o szkołę syna, to Melania dobrze zrobiła. Większość odpowiedzialnych rodziców postąpiłaby podobnie. Reszta zarzutów to kwestia priorytetów i punktu widzenia.
pyszczydło
4 miesiące temu
Unej siem nalerzało....Tak jak i nam...
TNN
4 miesiące temu
Ale szukaja dziury w całym, aby się mścić. Chetnie posadzili by Trumpa na ławie oskarzonych. Robia dokładnie wszystko odwrotnie niz Trump, nawet gdyby to miało szkodzić Ameryce. Ślepa nienawiść.
Kuba
4 miesiące temu
Bycie narcyzami jak widać srogo kosztuje , przykład z Polski: prezes nad prezesami !!!
Vlady
4 miesiące temu
Spoko, spoko, jeszcze trochę i Kaczyński ich prześcignie! Co prawda bez Melani, ale kot też kosztuje!
Ochroniarz.
4 miesiące temu
Za Jarosława dwa jego koty pomniki i pamiątkowe tablice braciszka płacimy pewnie tyle samo...ale o tym sza !
oooooo
4 miesiące temu
A ile kosztuje utrzymywanie partii POKO i jej beznadziejnych posłów?
bEDBRaNT
ADAM
4 miesiące temu
A ile nasze państwo wydaje na Dudusiową ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić