Miał porwać Madeleine McCann. Narzeka na to, co dzieje się w więzieniu

12

Christian Brueckner pozostaje w kręgu zainteresowań niemieckiej prokuratury jako podejrzany o głośne porwanie Madeleine McCann. Sam 45-latek, odsiadujący właśnie wyrok za napaść na tle seksualnym, uskarża się na złe warunki, które mają panować za kratami.

Miał porwać Madeleine McCann. Narzeka na to, co dzieje się w więzieniu
Christian Brueckner uskarża się na warunki panujące w więzieniu (Getty Images)

Christian Brueckner odsiaduje karę pozbawienia wolności w więzieniu w Oldenburgu w północno-zachodnich Niemczech. 45-latek został skazany za zgwałcenie kobiety w podeszłym wieku. Do zdarzenia doszło w portugalskim kurorcie Praia da Luz – tym samym, gdzie zniknęła Madeleine McCann.

Podejrzany w sprawie Madeleine McCann skarży się na warunki więzieniu

Podejrzewany przez niemiecką prokuraturę o porwanie Brytyjki Christian Brueckner zaczął uskarżać się, że jest źle traktowany w więzieniu. Uważa wręcz, że podejście do niego bywa gorsze, niż miało to miejsce w przypadku nazistowskich zbrodniarzy wojennych.

Nawet Goebbels i inni zbrodniarze wojenni, kiedy czekali na wykonanie kary śmierci w więzieniu w Norymberdze, nie byli tak odizolowani jak ja – stwierdził Christian Brueckner, cytowany przez "Daily Mirror".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Christian Brueckner domaga się, aby zezwolono mu na przyjmowanie gości tak często, jak tego chce. Uważa, iż strażnicy więzienni celowo uniemożliwiają mu wizyty, nie chcąc, aby zaznał intymności z kimś bliskim.

Poddawanie izolacji - przez tak długi czas i w ten sposób - jest sprzeczne z prawami człowieka. Więźniowie mają prawo przyjmować gości, ale z wyjątkiem mnie. Wszyscy, których widuję, to mój prawnik i strażnicy, którzy argumentują, że jeśli ktoś mnie odwiedzi, jeszcze zaznam seksualnej satysfakcji – uskarżał się Christian Brueckner.

Christian Brueckner pozostaje jednym z głównych podejrzanych w śledztwie w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Na podstawie danych z telefonu komórkowego 45-latka potwierdzono, że był w Praia da Luz w czasie, gdy Brytyjka zniknęła w tajemniczych okolicznościach.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić