Miasto Majów zamknięte dla turystów. Niecodzienny powód

42

Władze Meksyku zamknęli dla odwiedzających jedno z siedmiu nowych cudów świata - prekolumbijską Chichen Itzę na półwyspie Jukatan. Powodem jest niestosowanie się do przepisów sanitarnych przez niektórych odwiedzających.

Miasto Majów zamknięte dla turystów. Niecodzienny powód
Chichen Itza (Wikimedia Commons)

Meksyk zamyka dla turystów ruiny miasta Majów Chichen Itza z powodu tego, że część turystów nie stosowali się do wymogu noszenia maseczek na terenie zabytku. Cud świata będzie nieczynny od 1 do 4 kwietnia. Szef miejscowej policji informuje, że do wymogów sanitarnych stosowało się coraz mniej odwiedzających.

- To naprawdę frustrujące, gdy widzimy jak wiele osób chodzi po ulicach bez masek - powiedział Lucio Hernandez Gutierrez, szef policji w położonym również na Jukatanie stanie Quintana Roo, w którym znajduje się znany kurort Tulum.

Jak podaje Reuters, w Meksyku w ostatnim tygodniu każdego dnia wykrywano średnio 4,5 tys. nowych przypadków zakażenia COVID-19 i umierało 520 zakażonych osób. Szczyt epidemii w kraju nastąpił pod koniec stycznia, od tego czasu wskaźniki epidemiczne maleją, ale w ostatnich tygodniach liczba zachorowań i zgonów znów wzrasta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W 1988 roku stanowisko archeologiczne w Chichén Itzá wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 2007 roku miasto zostało ogłoszone jednym z siedmiu nowych cudów świata. Obecnie jest to jedno z najważniejszych obiektów turystycznych w Meksyku. Przed pandemią odwiedzało go około 1,8 mln turystów rocznie.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić