aktualizacja 

Mieszkaniec Helu kupił ją na wyprzedaży. We Władysławowie wybuchła panika

112

Mieszkaniec Helu twierdził, że minę przeciwpancerną znalazł na ulicznej wystawce staroci. Zdziwił się gdy pracownik skupu metali we Władysławowie wezwał saperów.

Mieszkaniec Helu kupił ją na wyprzedaży. We Władysławowie wybuchła panika
Minę przeciwpancerną przyniesiono do skupu złomu (Facebook, Pomorska policja)

Nietypowy przedmiot przyniesiony przez klienta wzbudził zainteresowanie pracownika skupu metali we Władysławowie. Ciężki okrąg z tajemniczym oznakowaniem okazał się bowiem miną przeciwpancerną, do tego jeszcze wyposażoną w zapalnik.

Mężczyzna, który przyniósł ją do skupu był zszokowany gdy pracownik wezwał saperów i policję. Twierdził, że przedmiot znalazł na jednej z wystawek.

Okazało się, że przynoszony przez mieszkańca Helu "złom" był niczym innym, jak miną przeciwpancerną. Mieszkaniec twierdził, że znalazł ten przedmiot na wystawce i nie zdawał sobie sprawy, że jest to mina. Był również zaskoczony, że ktoś mógł wystawić tak niebezpieczny przedmiot na publicznej wystawce gabarytowej. Natychmiast na miejsce przybyli saperzy z Rozewia, aby zabezpieczyć niebezpieczny przedmiot. Okazało się, że był to ćwiczebna mina przeciwpancerna TM-53 z zapalnikiem - relacjonuje policja z Władysławowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20 lat po zamachu na World Trade Center w USA. Gorzkie wspomnienia ocalałych

Przy okazji policjanci przestrzegają jak postępować w podobnych przypadkach i zachęcają do natychmiastowego kontaktu w przypadku podobnych znalezisk.

Dzięki szybkiej reakcji pracownika skupu złomu i interwencji policji oraz saperów nie doszło do żadnego zagrożenia dla ludzi i mienia - uspokajają policjanci i dodają, że sprawa jest obecnie badana przez odpowiednie organy, aby ustalić, jak mina trafiła na wystawkę i czy nie doszło do naruszenia przepisów dotyczących przechowywania materiałów wybuchowych.

W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego/saperskiego - apelują.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić