o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Minister finansów nie daje na tacę. Wyjaśnia dlaczego

264
Podziel się

Szczere wyznanie ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Polityk zdradził, dlaczego nie daje na tacę w kościele.

Minister finansów nie daje na tacę. Wyjaśnia dlaczego
(Getty Images)
bELzselN

Minister finansów Tadeusz Kościński szczerze przyznaje, że nie daje na tacę w kościele. Dlaczego? Szef resortu idzie z duchem czasu i twierdzi, że nie używa już gotówki, a w świątyniach rzadko można spotkać tzw. ofiaromaty, gdzie za pomocą karty można zostawić ofiarę.

Brak możliwości przekazania datku np. kartą powoduje, że kościoły tracą niemałe pieniądze. Sam nie rzucam na tacę, bo nie używam gotówki - mówi minister Kościński w rozmowie z "Faktem".
bELzselP

Minister zachęca władze Kościoła do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań finansowych. Jest to wygodniejsze i na pewno korzystniejsze dla Kościoła, argumentuje.

Duża część społeczeństwa płaci już kartą lub telefonem, a z naszych badań wynika, że Polacy dają wtedy więcej. Nawet do 30 procent - podkreśla Kościński.

Zdaniem ministra Kościńskiego wierni płaciliby więcej i chętniej, gdyby mieli możliwość zostawienia datku tak jak podczas zakupów.

bELzselV
Gdy jestem w świątyni, nie mam możliwości zostawienia datku - przyznaje minister w rozmowie z "Faktem".

Na sugestię ministra finansów odpowiedział rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

Jeśli chodzi o systemy płatności bezgotówkowej, to niektóre parafie podjęły już działania w tym kierunku. Są wpłatomaty, na stronach parafii pojawiły się numery kont - mówił ks. Przemysław Śliwiński.

Rzecznik archidiecezji warszawskiej ma jednak wątpliwości, że takie nowoczesne rozwiązania jak "tacomaty" są potrzebne w małych parafiach.

bELzselW
Ale nie jestem pewien, czy wszędzie, np w parafiach wiejskich, niedużych, te nowsze rozwiązania, np. tacomaty, naprawdę są potrzebne i czy parafiom ich użytkowanie naprawdę się opłaci - mówi ks. Śliwiński, cytowany przez "Fakt".
Zobacz także: Zbieranie na tacę. Kiedy księża nie powinni tego robić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzsemq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(264)
Wanda
11 miesięcy temu
Śni się ministrowi żeby CALKOWICIE wyeliminować gotówkę z obrotu i żeby państwo miało kontrolę nad naszymi wydatkami. WARA OD NAS POLAKÓW
Andrew
11 miesięcy temu
Nie składając ofiary, w pełni nie uczestniczy w liturgi. Ofiara jest jednym z punktów liturgi. Dla chcącego nic trudnego Panie Ministrze
Gość
11 miesięcy temu
On do kościoła chodzi? Jakoś mi nie pasuje
bELzsemr
nie daje
11 miesięcy temu
NIE DAJE NA TACĘ W KOŚCIELE, BO CHODZI DO SYNAGOGI.
nie daje
11 miesięcy temu
NIE DAJE NA TACĘ W KOŚCIELE, BO CHODZI DO SYNAGOGI.
nie daje
11 miesięcy temu
NIE DAJE NA TACĘ W KOŚCIELE, BO CHODZI DO SYNAGOGI.
TMAREK
11 miesięcy temu
BRAWO
xmn
11 miesięcy temu
po co mu taca skoro lepiej płacić naszymi
thhrhrj
11 miesięcy temu
Dla mnie darowizna to żebranie które odbywa się od poniedziałku do niedzieli na kościuł . Jeśli chodzi o sprawy ślub ,chrzest ,bierzmowanie itp . Kapłan potrafi mieć też kolce , tylko nie wie jak ciężko zapracować muszę na pieniądze ! a oni chcą datków za darmo !. Bo rzebrają z ludzi pieniądze skończcie się dawać wykożystywać za darmo !!!!!!
ozi
11 miesięcy temu
nie starcza mu do pierwszego !
wierny
11 miesięcy temu
Kler jest tak BOGATY i na pensji państwowej w większości , że chyba nie ma wiary w BOGA aby w obecnej sytuacji wierzących wychodzić z tacą do wiernych. Jak wychodzą to zna czy , że nie mają ANI WIARY ANI WSTYDU .
AAA
11 miesięcy temu
Kto jak kto ale on dobrze wie ile państwo im daje , więc ma świadomość że mają dosyć.
pawel
11 miesięcy temu
jakiś dziwny ten Tadeusz - ubiera choinkę , maluje jaja,w maju wynajmuje knajpę, bo syn idzie po pierwszego świetego wafelka,zanosi bezbronnego nieświadomego niemowlaka do chrztu ...
bELzsemj
rte
11 miesięcy temu
A co powiedział Jezus na temat stosunku duchownych do pieniędzy ? Ewangelia Mateusza rozdział 6 werset 24 : „Nikt nie może być niewolnikiem dwóch panów, bo albo jednego będzie nienawidzić, a drugiego kochać, albo do jednego przylgnie, a drugim wzgardzi. Nie możecie być niewolnikami Boga i Pieniądza.”
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić