o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Minister finansów nie daje na tacę. Wyjaśnia dlaczego

264
Podziel się

Szczere wyznanie ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Polityk zdradził, dlaczego nie daje na tacę w kościele.

Minister finansów nie daje na tacę. Wyjaśnia dlaczego
(Getty Images)
bDzEKAzV

Minister finansów Tadeusz Kościński szczerze przyznaje, że nie daje na tacę w kościele. Dlaczego? Szef resortu idzie z duchem czasu i twierdzi, że nie używa już gotówki, a w świątyniach rzadko można spotkać tzw. ofiaromaty, gdzie za pomocą karty można zostawić ofiarę.

Brak możliwości przekazania datku np. kartą powoduje, że kościoły tracą niemałe pieniądze. Sam nie rzucam na tacę, bo nie używam gotówki - mówi minister Kościński w rozmowie z "Faktem".
bDzEKAzX

Minister zachęca władze Kościoła do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań finansowych. Jest to wygodniejsze i na pewno korzystniejsze dla Kościoła, argumentuje.

Duża część społeczeństwa płaci już kartą lub telefonem, a z naszych badań wynika, że Polacy dają wtedy więcej. Nawet do 30 procent - podkreśla Kościński.

Zdaniem ministra Kościńskiego wierni płaciliby więcej i chętniej, gdyby mieli możliwość zostawienia datku tak jak podczas zakupów.

bDzEKAAd
Gdy jestem w świątyni, nie mam możliwości zostawienia datku - przyznaje minister w rozmowie z "Faktem".

Na sugestię ministra finansów odpowiedział rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

Jeśli chodzi o systemy płatności bezgotówkowej, to niektóre parafie podjęły już działania w tym kierunku. Są wpłatomaty, na stronach parafii pojawiły się numery kont - mówił ks. Przemysław Śliwiński.

Rzecznik archidiecezji warszawskiej ma jednak wątpliwości, że takie nowoczesne rozwiązania jak "tacomaty" są potrzebne w małych parafiach.

bDzEKAAe
Ale nie jestem pewien, czy wszędzie, np w parafiach wiejskich, niedużych, te nowsze rozwiązania, np. tacomaty, naprawdę są potrzebne i czy parafiom ich użytkowanie naprawdę się opłaci - mówi ks. Śliwiński, cytowany przez "Fakt".
Zobacz także: Zbieranie na tacę. Kiedy księża nie powinni tego robić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzEKAAf
bDzEKAAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(264)
wlodo
2 miesiące temu
swoich nie daje bo 10 zł to nie wypada lepiej przelać nasze i to nie 10 zł a 10 milionów
romkas
2 miesiące temu
Ja też nie daję na tacę bo nie chodzę do kościoła.
NARÓD!!!
2 miesiące temu
SKOŃCZYĆ Z SZARĄ STREFĄ!!!KASY FISKALNE!!
bDzEKAAz
gosc37
2 miesiące temu
Msza jest każda opłacona dlaczego dawać na tacę oni nawet się nie wstydzą i na pogrzebie chodzą z tacą takich mamy duchownych.
john
2 miesiące temu
P R O Ś B A On w radyjku tak nadaje. Że mu kasy już nie staje. Do pierwszego ledwie trzyma. Czy to lato, jesień, zima. Więc zlitujcie się owieczki. I sięgnijcie w kieszoneczki. Dajcie kasę na radyjko. Telewizję, bizantyjko. Żeby media lewicowe. Nie mieszały wam dziś w głowie. Tylko u mnie prawda sama. Powiedziana jest od rana. • Powyższy tekst jest wymysłem autora i nie ma żadnego związku z ewentualnymi wydarzeniami rzeczywistymi.
Najnowsze komentarze (264)
Wanda
2 miesiące temu
Śni się ministrowi żeby CALKOWICIE wyeliminować gotówkę z obrotu i żeby państwo miało kontrolę nad naszymi wydatkami. WARA OD NAS POLAKÓW
Andrew
2 miesiące temu
Nie składając ofiary, w pełni nie uczestniczy w liturgi. Ofiara jest jednym z punktów liturgi. Dla chcącego nic trudnego Panie Ministrze
Gość
2 miesiące temu
On do kościoła chodzi? Jakoś mi nie pasuje
nie daje
2 miesiące temu
NIE DAJE NA TACĘ W KOŚCIELE, BO CHODZI DO SYNAGOGI.
nie daje
2 miesiące temu
NIE DAJE NA TACĘ W KOŚCIELE, BO CHODZI DO SYNAGOGI.
nie daje
2 miesiące temu
NIE DAJE NA TACĘ W KOŚCIELE, BO CHODZI DO SYNAGOGI.
TMAREK
2 miesiące temu
BRAWO
xmn
2 miesiące temu
po co mu taca skoro lepiej płacić naszymi
bDzEKAAr
thhrhrj
2 miesiące temu
Dla mnie darowizna to żebranie które odbywa się od poniedziałku do niedzieli na kościuł . Jeśli chodzi o sprawy ślub ,chrzest ,bierzmowanie itp . Kapłan potrafi mieć też kolce , tylko nie wie jak ciężko zapracować muszę na pieniądze ! a oni chcą datków za darmo !. Bo rzebrają z ludzi pieniądze skończcie się dawać wykożystywać za darmo !!!!!!
ozi
2 miesiące temu
nie starcza mu do pierwszego !
wierny
2 miesiące temu
Kler jest tak BOGATY i na pensji państwowej w większości , że chyba nie ma wiary w BOGA aby w obecnej sytuacji wierzących wychodzić z tacą do wiernych. Jak wychodzą to zna czy , że nie mają ANI WIARY ANI WSTYDU .
AAA
2 miesiące temu
Kto jak kto ale on dobrze wie ile państwo im daje , więc ma świadomość że mają dosyć.
pawel
2 miesiące temu
jakiś dziwny ten Tadeusz - ubiera choinkę , maluje jaja,w maju wynajmuje knajpę, bo syn idzie po pierwszego świetego wafelka,zanosi bezbronnego nieświadomego niemowlaka do chrztu ...
rte
2 miesiące temu
A co powiedział Jezus na temat stosunku duchownych do pieniędzy ? Ewangelia Mateusza rozdział 6 werset 24 : „Nikt nie może być niewolnikiem dwóch panów, bo albo jednego będzie nienawidzić, a drugiego kochać, albo do jednego przylgnie, a drugim wzgardzi. Nie możecie być niewolnikami Boga i Pieniądza.”
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić