o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Nagle zaczął mówić o... koniach. Posłanka zdębiała

34
Podziel się

Jagna Marczułajtis-Walczak jest zwolenniczką wydłużenia ferii szkolnych do marca. Posłanka KO podjęła próbę przekonania do swojego pomysłu Jarosława Kaczyńskiego. Reakcja prezesa PiS okazała się niemałym zaskoczeniem. Rozmawiali o... koniach.

Nagle zaczął mówić o... koniach. Posłanka zdębiała
(ONS)
bDJJtyKt

Rząd wyznaczył termin najbliższych ferii zimowych na 4-17 stycznia 2021 roku. Inaczej niż dotychczas, uczniowie ze wszystkich województw będą odbywać je jednocześnie. Minister Adam Niedzielski uzasadnił to względami bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem. Z kolei Jagna Marczułajtis-Walczak uważa pomysł za nietrafiony.

Zgłosiłam poprawkę do "ustawy covidowej". Opierając się na opiniach ekspertów i głosach płynących z branż turystycznej, noclegowej i narciarskiej, chciałam, aby ferie były rozłożone w czasie – wyjaśniła Jagna Marczułajtis-Walczak w rozmowie z "Super Expressem".
bDJJtyKv

Jagna Marczułajtis-Walczak podzieliła się szczegółami rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim w wywiadzie dla "Super Expressu". Posłanka KO uzasadniła chęć spotkania z prezesem PiS obawą, że nie zdążył on zapoznać się ze zgłoszoną przez nią poprawką do "ustawy covidowej" przed głosowaniem.

Zobacz także: Zobacz też: Górale tracą cierpliwość. Zapowiadają wielki najazd na Warszawę. "Wyrok śmierci dla naszych firm"

Posłance KO udało się dotrzeć do Jarosława Kaczyńskiego. W trakcie rozmowy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jagna Marczułajtis-Walczak powoływała się m.in. na wiadomości od osób, które straciły pracę lub obawiają się konieczności zwolnienia pracowników. Wówczas Jarosław Kaczyński wyraził troskę, że w trakcie ferii zimowych w górach dojdzie do kolejnych przypadków znęcania się nad końmi i zmuszania ich do pracy ponad siły.

bDJJtyKB
Pan prezes odpowiedział, że on martwi się tym, że górale męczą konie. Powiedziałam, że pan prezes chyba dawno nie był nad Morskim Okiem i nie widział, jak to teraz wygląda – relacjonuje Jagna Marczułajtis-Walczak w rozmowie z "Super Expressem".

Posłanka poprosiła Jarosława Kaczyńskiego o przemyślenie proponowanej przez nią poprawki. Zaproponowała mu także wspólną wizytę w górach, aby mógł osobiście przekonać się, że sytuacja koni znacznie się poprawiła na przestrzeni ostatnich lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJJtyKC
bDJJtyKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
sagittarius
3 miesiące temu
"...dojdzie do kolejnych przypadków znęcania się nad końmi i zmuszania ich do pracy ponad siły. ..." - no bo do pracy ponad siły można zmuszać tylko ludzi...
emeryt
3 miesiące temu
Jak taki czuły na znęcanie się nad końmi to dlaczego nie nakaże do morskiego oka wprowadzić pojazdy elektryczne do transportu turystów , zamiast konnych zaprzęgów . I co Kaczyński ?
rrrrr
3 miesiące temu
No to proszę działać
bDJJtyKX
stary71lat
3 miesiące temu
Prawdziwi Polacy dyktatorom pisowskim nie wybaczą---pisiarze nigdzie nie uciekną ----kara ich spotka w 100% , będą cierpieć --za tyle krzywd i zła co wyrządzili Polakom , Unii , Światu ---czeka ich już niedługo to co Nicolae Ceaușescu ----do Bożego Narodzenie niedaleko. Muszą wcześniej oddać to co zagrabili
Robert
3 miesiące temu
odleciał zupełnie
Najnowsze komentarze (34)
olo
3 miesiące temu
a jak on go wprowadzi do lazienki wiecie po co
Ja62
3 miesiące temu
Jak on kota męczy to dobrze,kot też może być niezadowolony ze całymi dniami siedzi sam zamknięty,nie pomyślał Jarek o tym
gosc polak
3 miesiące temu
ale facet pitoli, wzielismy sporo pieniedzy, by przetrwac i popłacic rachunki postojowe i inne rzeczy z kilku źródeł, przetrwalismy od poczatku roku bez gosci prowadzac pensjonat, wiec nie wiem o co facetowi chodzi !!!!!
JolantaPaclaw
3 miesiące temu
Patrzta... Nie WIGILIA A konik garb usek wydalil... Głos... O matenko... A co rzekł... Jak zwykle... Ble ble ble
Brynia
3 miesiące temu
Ludzie dajcie spokoj temu chlopcu. Jak bedzie pelnoletni to bedzie myslal inaczej. Niech sobie do pelnoletnosci pobryka. Teraz czeka na sw. Mikolaja.
Polak
3 miesiące temu
I dobrze góralom głosowali to mają w dodatku za granicą wszystkie możliwe socjale biorą, góralki na czarno domy sprzątają wstyd nam robią
piotr
3 miesiące temu
Taka rozmowa i inne wystapienia swiadcza jak dziadek "DALEKO ODLECIAL"
Opolanla
3 miesiące temu
Panie szurnięty prezesie trzeba wyda przepis że dobryczkimozna wziasc4 osoby i Fakir nic więcej a nie gadać i nic nie robić pozbędziecie się problemu koniki będą relaksem a można je też zastąpić elektryczny i meleksami
bDJJtyKP
Teresa
3 miesiące temu
Kategorycznie zabronić pojazdów konnych dla turystów. Zwierzęta są traktowane jak maszynka do robienia pieniędzy kto szybszy ,i więcej i ciągnie. Ludzie zwiedzicie pieszo i nie maltretujcie tych biednych koni
smutene
3 miesiące temu
ten pan tyle wie o życiu ile przeczyta z podsuwanych mu przez usłużnych lizusów manipulatorów notatek. Dlatego ma w swojej głowie jakąś fałszywą iluzję sytuacji w kraju i na świecie.
taak
3 miesiące temu
o .....który bał się kobiet
???????
3 miesiące temu
to komentarze czy ogłoszenia erotyczne?
Nickpoń
3 miesiące temu
Kolecka, brak nowinek od Kima?
Rob
3 miesiące temu
i tak wszystko będzie musiał oddać. Za grzech się płaci.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić