o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Takiej emerytury można pozazdrościć

63
Podziel się

W listopadzie minęło 5 lat odkąd rządzi partia Jarosława Kaczyńskiego. Ile przez ten czas zarobił prezes PiS? Okazuje się, że całkiem sporo.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Takiej emerytury można pozazdrościć
Jarosław Kaczyński - prezes partii PiS. (ONS)
bDJvPNdx

W listopadzie minęło 5 lat, odkąd partia Jarosława Kaczyńskiego stała się partią rządzącą. Jak po takim czasie zmieniły się finanse prezesa PiS? Jak pisze "Super Express", na koniec 2015 roku Jarosław Kaczyński miał zgromadzonych zaledwie ok. 12 tys. złotych oszczędności.

W oświadczeniu majątkowym prezes partii rządzącej napisał, że jest współwłaścicielem 1/3 domu o wartości ok. 1,5 miliona złotych. Wówczas nie posiadał żadnego mienia ruchomego, jak np. samochody czy luksusowe wyposażenie domu. W tym czasie miał zaciągnięte trzy pożyczki o łącznej wartości ok. 245 tys. złotych.

bDJvPNdz

W kolejnych latach prezes PiS pobierał pensję i dietę parlamentarną. Jarosław Kaczyński zaczął również otrzymywać emeryturę z ZUS. W oświadczeniu majątkowym za rok 2019 polityk zaznaczył, że zaoszczędził 104 tysiące złotych.

Jak donosi WP, prezes partii rządzącej w 2019 roku zarobił 94 tys. złotych. Kaczyński jednocześnie pobierał także 30 tys. złotych diety poselskiej i otrzymywał również w tym czasie 82,8 tys. złotych emerytury. Obecny wiceprezes Rady Ministrów w sumie zarobił w 2019 roku ponad 200 tys. złotych, co daje ok. 17 tys. złotych miesięcznie. Jak się łatwo domyślić, w tym roku Kaczyński zarobił kolejne pieniądze.

Prezes PiS wciąż jednak spłaca kredyt, a pozostało mu ok. 107 tysięcy złotych. Gwarancją zabezpieczenia hipoteki jest dom. Jednak przy stałej pensji i emeryturze Kaczyński raczej nie musi się obawiać, że nie spłaci swoich zobowiązań finansowych.

bDJvPNdF
Zobacz także: Jarosław Kaczyński ma ochronę b. żołnierzy GROM. Szef kancelarii premiera zdradza szczegóły
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJvPNdG
bDJvPNea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Niepojęte
3 miesiące temu
A w polu nie ma komu pracować !!!
😷👨🏽‍🦯👤
3 miesiące temu
A emeryturę za ile lat pracy dostał i ile na rękę
Ojojojoj
3 miesiące temu
A ja pracująca na 2 etsty jako samotna matka zarabiam ok 3,5 tys. Dwójka dzieci. To co dzieci dostają z 500 idzie im na przyszłość. Mogłam iść za polityka, więcej czasu bym spędzała z dziećmi :(
bDJvPNeb
Parafianka
3 miesiące temu
Pieniądze szczęścia nie dają jak widać
srebrnick
3 miesiące temu
Tylko na Austriaku zaoszczędził 1 300 000 euro i 50 000 zł w kopercie.
Najnowsze komentarze (63)
życzliwy
3 miesiące temu
W takim wieku spłaca kredyt to dopiero trzeba być nieudacznikiem życiowym i takie coś chce rządzić Polską, dlatego nasz kraj doprowadził do ruiny.
Obatel
3 miesiące temu
Akurat tu nie uda wam się wzbudzić sensacji, jaki by nie był Kaczyński, to trzeba zostawić, że jest bardzo skromnym politykiem, pod tym względem nic nie można mu zarzucić
Bleee
3 miesiące temu
jak taki pobiera tyle emerytury to nie ma co sie dziwic, ze dla innych emerytow nie starcza
Szczera
3 miesiące temu
Ja tam chciałabym wiedzieć ile zarabiają Lempart i Owsiak? To akurat jest dla mnie ciekawsze.
Antoni
3 miesiące temu
Za co ta emerytura? Przecież ten .... nigdy w życiu nie pracował, całe życie okrada naród
Antoni
3 miesiące temu
Wrzód na "plecach" narodu. Potrącić mu za ochronę i będzie bankrutem.
ak001
3 miesiące temu
Z pozdrowieniami dla beneficjentów 500+ i trzynastej emerytury.
jerzy
3 miesiące temu
jak widać manipulacja kaczyńskim się udała, a tramwajarka co NIE zatrzymała tramwaju bo światło wyłączyli bez wykształcenia ma emeryturę 7,5 tys a miała 1,5 tys
bDJvPNdT
Groch
3 miesiące temu
Ale szczujecie! W naszej firmie prezes przychodzi na 2-3 godziny do pracy. Otrzymuje 12 tys. Oprócz tego pobiera emeryturę 5 tyś. Jeszcze coś chcecie dodać?
Rtoip
3 miesiące temu
Ale się czepianie człowieka porąbane o2
podatnik
3 miesiące temu
A od jakiej kwoty zarobionej będąc emerytem zawieszają emeryturę bo jakoś mi się nie zgadza? Każdy emeryt jeśli coś dorobi to po przekroczeniu pewnej kwoty ma zawieszoną emeryturę by za dużo nie miał a tu proszę. Poza trybem i przepisami.
Str
3 miesiące temu
Jak ma milion to ile ma Lampart
xxxx
3 miesiące temu
wszystko ma za darmo , to on robi z ta emerytura i dietami
Pracownik pup
3 miesiące temu
A ja jako pracownik urzędu pracy 2100 zł miesięcznie i jeszcze Mateuszek chce zabrać trzynastke. Sam niech sobie wypłaca tarczę.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić