aktualizacja 

Mocne słowa arcybiskupa Gądeckiego. Kobiety mu tego nie wybaczą?

863

Arcybiskup Stanisław Gądecki podzielił się z wiernymi słowami na rozpoczynający się adwent. Nie zabrakło gorzkich słów na temat bieżących spraw w kraju.

Mocne słowa arcybiskupa Gądeckiego. Kobiety mu tego nie wybaczą?
Arcybiskup Stanisław Gądecki ostrzega przed Strajkiem Kobiet. (East News)

Abp. Gądecki z okazji rozpoczynającego się adwentu napisał do wiernych list. Oprócz wspomnienia o idei tego niezwykłego czasu nie obyło się bez komentarza na temat aktualnych spraw, które podzieliły znacznie w ostatnich miesiącach Polaków.

Chodzi między innymi o Strajk Kobiet. Duchowni są w tej kwestii podzieleni, jednak Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zdecydowanie jest w tej części, która manifestacji nie popiera.

Domagają się ustąpienia rządu oraz dostępu do aborcji na życzenie, bez jakichkolwiek ograniczeń, nazywając aborcję prawem człowieka. Protesty te charakteryzuje liczny udział młodzieży, wulgarny język, agresywność i niechęć do Kościoła oraz dewastowanie pomników i elewacji świątyń -pisze abp. Gądecki w liście.

Na początku protestów metropolita o Strajku Kobiet wypowiadał się inaczej. Zauważył, że to nie Kościół stanowi prawo w naszym kraju, a biskupi nie decydują o tym, że jest zgodne z Konstytucją. Mimo wszystko prezydencki projekt ustawy nazwał "nową formą eutanazji".

Duchowny przestrzega w swoim liście wiernych przed Strajkiem Kobiet. Jego zdaniem istotą marszy jest "żądanie prawa do zabijania na zawołanie", co rzecz jasna nie jest zgodne z nauką Kościoła.

Nie obyło się również bez wspomnienia o równie gorącym temacie. Chodzi o opublikowaniu przez Watykan raportu o byłym kardynale i arcybiskupie Waszyngtonu.

Ojciec Święty został cynicznie oszukany przez ludzi, od których miał prawo spodziewać się prawdy - pisze abp. Gądecki.
Zobacz także: Michał Kamiński: PiS boi się nierównowagi psychicznej Kaczyńskiego
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić