Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Łukaszenka pojedzie do Moskwy. Spotka się z Putinem

57

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zgodzili się spotkać w Moskwie w najbliższych tygodniach - poinformował Kreml i rzecznik prasowy przywódcy Białorusi.

Łukaszenka pojedzie do Moskwy. Spotka się z Putinem
(Getty Images)

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka w najbliższym czasie odwiedzi Moskwę, by spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Informację tę potwierdziły już obie strony. Nie podano jednak konkretnego terminu.

Szefowie państw uzgodnili, że w najbliższym czasie odbędzie się osobiste spotkanie. Odbędzie się ono podczas wizyty Aleksandra Łukaszenki w Moskwie - poinformowała biuro prasowe prezydenta Białorusi.

Putin i Łukaszenka spotkają się w Moskwie

Putin i Łukaszenka uzgodnili wszystko podczas rozmowy telefonicznej. Jak informuje rzecznik, "szefowie państw rozmawiali o najpilniejszych dziś sprawach, w tym o współpracy dwustronnej, a także o sytuacji na Białorusi".

Zobacz także: Białoruś. "Rosja chce armeńskiego scenariusza"

Podczas rozmowy mieli także zgodzić się co do rozszerzenia współpracy obu państw. Putin miał także złożyć Łukaszence życzenia urodzinowe. W niedzielę 30 sierpnia prezydent Białorusi kończy 66 lat.

Potwierdzono obopólne zgodę co do dalszego wzmacniania sojuszu rosyjsko-białoruskiego i poszerzania wzajemnie korzystnej współpracy na wszystkich obszarach. Uzgodniono, że w najbliższych tygodniach odbędzie się spotkanie w Moskwie - czytamy w komunikacie.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić