Wróć na
Aldona Brauła
|

Łukaszenka pojedzie do Moskwy. Spotka się z Putinem

43
Podziel się

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zgodzili się spotkać w Moskwie w najbliższych tygodniach - poinformował Kreml i rzecznik prasowy przywódcy Białorusi.

Łukaszenka pojedzie do Moskwy. Spotka się z Putinem
(Getty Images)
bCZJaHmJ

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka w najbliższym czasie odwiedzi Moskwę, by spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Informację tę potwierdziły już obie strony. Nie podano jednak konkretnego terminu.

Szefowie państw uzgodnili, że w najbliższym czasie odbędzie się osobiste spotkanie. Odbędzie się ono podczas wizyty Aleksandra Łukaszenki w Moskwie - poinformowała biuro prasowe prezydenta Białorusi.

Putin i Łukaszenka spotkają się w Moskwie

Putin i Łukaszenka uzgodnili wszystko podczas rozmowy telefonicznej. Jak informuje rzecznik, "szefowie państw rozmawiali o najpilniejszych dziś sprawach, w tym o współpracy dwustronnej, a także o sytuacji na Białorusi".

bCZJaHmL

Białoruś. "Rosja chce armeńskiego scenariusza"

Podczas rozmowy mieli także zgodzić się co do rozszerzenia współpracy obu państw. Putin miał także złożyć Łukaszence życzenia urodzinowe. W niedzielę 30 sierpnia prezydent Białorusi kończy 66 lat.

Potwierdzono obopólne zgodę co do dalszego wzmacniania sojuszu rosyjsko-białoruskiego i poszerzania wzajemnie korzystnej współpracy na wszystkich obszarach. Uzgodniono, że w najbliższych tygodniach odbędzie się spotkanie w Moskwie - czytamy w komunikacie.

Czytaj także:

bCZJaHmR
bCZJaHnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
realista
4 tyg. temu
Łukaszenko sprzeda Białoruś za gubernatorstwo. Kolonialne myślenie u dyktatorów wciąż żywe.
stoik
4 tyg. temu
No to co ??? Duda częściej odwiedza Trumpa . Różnica jest taka że Duda Polskę już sprzedał .
Ada
4 tyg. temu
Niech jedzie i nie wraca
bCZJaHnn
Piaf🙉
4 tyg. temu
Dla Łukaszenki najważniejszą sprawą jest utrzymanie stołka. Podejrzewam , źe Putin go trochę przetrzyma w niepewności i da mu wyraźnie do zrozumienia aby w przyszłości nie podskakiwał i nie wybijał się na niezależność polityczną bo bez pomocy Rosji raz dwa się przeniesie do jakiejś willi pod Moskwą w charakterze azylantami.
nieuchronne
4 tyg. temu
Zamiast ekspansji terytorialnej zdrowsze byłoby dla Rosji zagospodarowanie posiadanych olbrzymich obszarów Syberii. Inaczej zagospodarują tamte ziemie Chińczycy. Czas ucieka, Pekin czeka.
Najnowsze komentarze (43)
dziadek
4 tyg. temu
Kiedyś nasz I sekretarz pojechał do Moskwy to go tak ugościli że przymusowo nie chciał wracać.
Mateusz Piąty
4 tyg. temu
Pojedzie i nie wróci.
Qwikus
4 tyg. temu
Niech sie oni lepiej jakos dogadaja, bo UE nie ma zamiaru podlaczac zadnego z tych dwoch kolchozow i na niego placic.
oby nie!!!
4 tyg. temu
Tyle zawieruch na świecie... Hong-Kong, pandemia, USA i zabici na ulicach -wielkie protesty, Białoruś... Obym się mylił ale to prowadzi do jednego... oby wojna nie była blisko naszego kraju ale jak widzę to może rozpocząć się od Białorusi a nasze dyplomatołki front ustawili nad Wisłą...
kris
4 tyg. temu
Nas kiedyś wspomagały inne kraje to dlaczego NASI maja chować głowę w piasek?
kris
4 tyg. temu
Co za głupie porównanie. My Polacy mamy pokój a problem mają oszuści i złodzieje ze nie mogą dostać się znowu do władz.Po 1989 roku niszczyli kraj i okradali NARÓD. Z czym wy porównujecie?
Ale fart
4 tyg. temu
Na herbatkę dostał zaproszenie od Putina.
Andrzej 60
4 tyg. temu
Panie Morawiecki i po co ten rejwach pan robił.Będą sankcje dla Polski i Litwy.Moja firma polska ma zainwestowane pieniądze na Białorusi.Może panie Morawiecki pan mi je zwróci teraz?
bCZJaHnf
Saba
4 tyg. temu
Jedż i ne wracaj !!
Saba
4 tyg. temu
Przecież to nie jest Putin nie widzicie tego ???! Tam rządza wojskowi a ti maribetka Putina
stoik
4 tyg. temu
No to co ??? Duda częściej odwiedza Trumpa . Różnica jest taka że Duda Polskę już sprzedał .
chłop
4 tyg. temu
Władimir Putin ma teraz duży orzech do zgryzienia.
tr18
4 tyg. temu
Bierut kiedyś też pojechał.
Ktr
4 tyg. temu
Będzie, jak za PRL-u. Kiedy Łukaszenka spacyfikuje Białoruś Moskwa wymieni go na nowy model i zrobi jakieś koncesje i przez jakiś czas będzie spokój.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić