o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Mroźne wydmy nie z tego świata. NASA ujawnia niesamowite zdjęcie

5
Podziel się

Kiedy Łazik Perseverance NASA zbiera ostatnio całą chwałę, sonda Mars Reconnaissance Orbiter cicho pracuje w jego cieniu, przesyłając niesamowite obrazy zarejestrowane wysoko nad powierzchnią Czerwonej Planety.

Mroźne wydmy nie z tego świata. NASA ujawnia niesamowite zdjęcie
Mroźne wydmy na Marsie (NASA)
bELoersl

Niedawno sondzie Mars Reconnaissance Orbiter należącej do NASA udało się wykonać niezwykłe zdjęcie mroźnych wydm Marsa. Ich oszałamiające piękno sprawiło, że kadr został wyróżniony przez agencję kosmiczną jako zdjęcie dnia w czwartek 25 marca.

Niezwykłe zdjęcie powierzchni Marsa

"Pole wydm obejmuje mroźny krater o średnicy 5 km na wysokich szerokościach geograficznych północnych równin Marsa" - podała agencja kosmiczna w komentarzach dołączonych do zdjęcia.

bELoersn

Różnorodne tekstury, "w tym wzory w kształcie płatków i pasów, wskazują na sezonowe odwilże spowodowane sublimacją lodu" – informuje NASA. Sonda wykonała zdjęcie w zeszłym miesiącu z wysokości 315 km, za pomocą kamery High Resolution Imaging Experiment (HiRISE).

Orbiter NASA przybył na czerwoną planetę w 2006 roku. Zawiera sześć narzędzi zdolnych do badania każdego poziomu Marsa, od warstw podziemnych po szczyt atmosfery. Sonda przesłała również fascynujące obrazy przedstawiające łazik Perseverance należący do NASA, który dotarł na Marsa w lutym 2021 r.

bELoerst
Zobacz także: Burza polarna na Jowiszu. Planeta była niczym ogromna latarnia ultrafioletowa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELoersO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Heaven
7 miesięcy temu
Te zdjęcia to zawsze takie same, nieciekawe. Niech pokażą to co mają naprawdę.
SANDOKAN1
7 miesięcy temu
I cała ta masonerie Ave da Roma
zzzz
7 miesięcy temu
tak, tak, czekamy na ufoludki !
bELoersP
Casandra
7 miesięcy temu
A może by tak Billa na marsa wysłać.nieh tam przewiduje przyszłość.....
Piter
7 miesięcy temu
Przestańcie już pisać o Marsie !Nasza ziemia zatruta zasypana odpadami a jakieś debile podniecają się lazikiem!!! Już tak nie którym wali jak Muzikowi.Obudzcie się ziemianie.Miliony ton proszków detergentów i innych odpadów trafiają do rzek , jezior ,mórz i oceanów. Himalaje zasypane śmieciami.Ostatnie 30 lat zatruło wiecej jak do tamtych czasów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić