Myślał, że to glony. Jedna porcja jadu może zabić 26 osób

28

Jesse Donnison wybrał się ze swoim psem o imieniu Otto na spacer na plażę. Nie przypuszczali, że w trakcie rutynowego wyjścia staną oko w oko ze śmiertelnie niebezpiecznym stworzeniem. Opiekun zwierzaka przeżył prawdziwe chwile grozy, gdy... rzucił mu piłkę.

Myślał, że to glony. Jedna porcja jadu może zabić 26 osób
Od tragedii dzieliły ich sekundy. Spostrzegawczość Australijczyka ocaliła życia i jego, i psa (Facebook, Jesse Donnison)

Do niebezpiecznego spotkania doszło w trakcie spaceru po plaży przy zatoce Blackwattle Bay w stanie Nowa Południowa Walia. Jesse Donnison niespodziewanie zauważył unoszącą się w wodzie piłkę, którą musiał zgubić inny pies.

Wyszedł na spacer z psem. Obaj omal przypłacili to życiem

Ponieważ piłka wyglądała na stosunkowo nową, Jesse Donnison w pierwszej chwili ucieszył się, sądząc, że zdobędzie nową – i darmową! – zabawkę dla swojego pupila. Coś było przyczepionego do przedmiotu, jednak Donnison początkowo to zbagatelizował, sądząc, że to zwykłe glony.

Nagle Jesse Donnison ujrzał coś, co zmroziło mu krew w żyłach. Rzekome glony poruszyły się i okazały jedną z macek ośmiornicy. Przestraszony Donnison upuścił piłkę, a jego pies Otto, widząc to, myślał, że chodzi o zabawę i pobiegł za przedmiotem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Ogromny krokodyl zaatakował młodego rekina. Zaskakujące nagranie z Australii
Gdy tylko pojawiła się macka, wiedziałem, że to jakieś stworzenie. Dość szybko je upuściłem, bardziej niż o cokolwiek innego martwiąc się o psa. Otto próbował dopaść tę piłkę – relacjonował Jesse Donnison (New York Post).

Na szczęście ostatecznie Jesse Donnison zdołał odwołać psa. Kiedy stworzenie poruszyło się, Australijczyk odkrył, że tylko milimetry dzieliły i jego, i pupila od śmiertelnego zagrożenia. To była hapalochlaena, czyli najbardziej niebezpieczna ośmiornica świata.

Hapalochlaena zamieszkuje Ocean Spokojny. Gdy ośmiornica tego gatunku czuje się zaskoczona, na jej grzbiecie pojawiają się niebieskie obwódki. Siła jadu stworzenia jest tak wielka, że mogłaby zabić nawet 26 ludzi.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić