Koszmar po ulewach w Australii. Śmierć może nastąpić w ciągu 15 minut

8

W ostatnim czasie przez Australię przeszła fala gwałtownych ulew. Mimo że obfite deszcze już za mieszkańcami, teraz mają oni inny problem – woda wypłukała z rur ogromne pająki, a te chętnie kryją się w basenach. Są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych.

Koszmar po ulewach w Australii. Śmierć może nastąpić w ciągu 15 minut
Zajrzał do basenu. Widok zmroził mu krew w żyłach (Facebook, Dan Smith)

Jedną z osób, która miała nieprzyjemność spotkać w basenie pająki, był Dan Smith. Australijczyk podzielił się swoimi przeżyciami w rozmowie z lokalną telewizją 9News. Jak relacjonował, czerwoną lampkę w jego umyśle zapaliła obecność na brzegu basenu sieci lejkowatej.

Pająki w Australii. Mieszkańcy boją się wchodzić do basenów

Dan Smith bez trudu rozpoznał, że sieć musiał stworzyć atraks, nazywany również podkopnikiem czy ptasznikiem australijskim. Naukowcy uważają go za jednego z najbardziej jadowitych pająków na ziemi, którego jad jest w stanie zabić człowieka w ciągu zaledwie 15 minut.

Australijczyk nie musiał długo czekać, aby zorientować się, że jego podejrzenia były słuszne. Postanowił opublikować – ku przestrodze – zdjęcie pająka pływającego w swoim basenie na Facebooku. Jak podkreślił, osobnik to dojrzały samiec, co czyni go szczególnie niebezpiecznym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Przerażające odkrycie we Wrocławiu. Jadowity gatunek pająka z Brazylii w mieszkaniu
Nie mógłbyś trafić w swoim domu na bardziej śmiercionośnego pająka. To dojrzały samiec, co czyni go najbardziej niebezpiecznym, są aż pięć razy bardziej śmiercionośne. (...) Ktoś chętny popływać? – napisał Dan Smith na Facebooku.

Helen Smith, kierowniczka kolekcji arachnologicznej w Muzeum Australijskim, ostrzega, aby pod żadnym pozorem nie usuwać pająka samodzielnie. Ponieważ te stworzenia toną dłużej niż np. ssaki, przy próbie ich wyłowienia może się okazać, że nadal są żywe i agresywne. W dodatku są w stanie kąsać pod wodą.

Mogą przeżyć kilka godzin, a czasami zdarza się, że pozornie zupełnie martwy pająk nagle zaczyna drgać, a nawet niespodziewanie wraca do życia – podsumowała Helen Smith (9News).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić