Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Przerażające informacje. Coraz więcej wiadomo o planach Iranu

388

Irańczycy regularnie przypominają o zamachu, którego ofiarą padł Kasem Sulejmani. Generał zginął na rozkaz Donalda Trumpa. Władze Iranu poprzysięgły zemstę prezydentowi USA. Do wypełnienia tej zapowiedzi zobowiązał się dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Przerażające informacje. Coraz więcej wiadomo o planach Iranu
Hosejn Salami chce pomścić śmierć generała Sulejmaniego (YouTube)

Hosejn Salami twierdzi, że zemsta dosięgnie każdego, kto jest zamieszany w śmierć Kasema Sulejmaniego. Dowódca Korpusu Strażników zapewnił, że nie rzuca słów na wiatr, a wrogowie Iranu powinni potraktować zapowiedzi śmiertelnie poważnie.

Nasza obietnica zemsty za zabójstwo generała Sulejamniego jest ostateczna, poważna i prawdziwa – zapewnił Hosejn Salami ("IFP News").

Śmierć Kasema Sulejmaniego. Irański dowódca zapowiada zemstę

W trakcie wystąpienia Hosejn Salami odniósł się również do raportu, który przedstawił serwis informacyjny "Politico" z USA. Autorzy tekstu cytowali amerykańskich urzędników, oskarżających Iran o przygotowywanie zamachu na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Republice Południowej Afryki.

Czy myślisz, że uderzymy na ambasadora w RPA w zemście za zabójstwo generała Sulejmaniego? Zamierzamy (zabić – przyp. red.) tylko tych, którzy byli bezpośrednio lub pośrednio zaangażowani w zabójstwo głównego generała – ironizował Hosejn Salami ("IFP News").
Zobacz także: Zobacz też: Pokaz siły na Morzu Omańskim

Hosejn Salami zwrócił się także do Donalda Trumpa. Dowódca Korpusu Strażników zagroził prezydentowi Stanów Zjednoczonych krwawym odwetem, jeśli z jego winy przynajmniej jednemu Irańczykowi spadnie włos z głowy.

Jeśli z głowy Irańczyka spadnie włos, irańska armia zareaguje zmiażdżeniem (amerykańskich sił – przyp. red.) – zapowiedział Salami ("IFP News").
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić