aktualizacja 

Na Krymie wybuchła panika. Dantejskie sceny. Nagrania obiegły sieć

W sobotę rano doszło do wybuchu na Moście Krymskim. Pożar wywołał wśród Rosjan przebywających na półwyspie panikę. Na nagraniach opublikowanych w sieci widać gigantyczne kolejki ustawiają się na stacjach benzynowych i w sklepach spożywczych.

Na Krymie wybuchła panika. Dantejskie sceny. Nagrania obiegły sieć
Panika na Krymie. Gigantyczne kolejki w sklepach i po paliwo (Twitter, @KramarenkoMari3, @TpyxaNews)

Słynny Most Krymski został zniszczony. Do pożaru doszło w sobotę 8 października. Póki co nie wiadomo dokładnie, kto stoi za eksplozją. Pojawiły się głosy, że mogła być to prowokacja samej Rosji.

Tymczasem wydarzenia, do których doszło na Moście Krymskim wzbudziły panikę wśród mieszkańców półwyspu okupowanego przez Rosję. Do sieci trafiają nagrania pokazujące pierwsze reakcje tamtejszej ludności. Gigantyczne kolejki samochodów ustawiły się na stacjach benzynowych. Tłumy rzuciły się też na zakupy spożywcze.

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia i nagrania z Krymu. Widać na nich m.in. długie kolejki samochodów ustawiające się po paliwo na stacjach benzynowych. - Kolejki na stacjach benzynowych na Krymie są coraz dłuższe - czytamy. Sznury samochodów m.in. w Sewastopolu i Symferopolu stoją w gigantycznym korku do zatankowania aut.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak relacjonuje Ukrinform, rosyjskie koleje na anektowanym półwyspie poinformowały, że wstrzymują tam ruch pojazdów. Zawieszony został również ruch samochodową częścią mostu. Władze miały poinformować, że zostanie uruchomiona przeprawa promowa. Nie wiadomo jednak jak szybko to nastąpi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W sieci widać również nagranie ze sklepu spożywczego sieci Auchan. Tłumy ludzi ruszyły na zakupy zapełniając kosze podstawowymi produktami. -  W Auchan w Symferopolu ludzie zgarniają wszystko z półek. Kupują zboża, artykuły higieniczne, półprodukty. Przy kasie kolejka jest tak długa jak sklep - czytamy na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Amerykanie pomogli. "Rosja spadła z poziomu mocarstwa dyktującego warunki"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić