Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nadciąga armagedon! IMGW ostrzega przed niszczycielskim żywiołem

50
Podziel się:

Do Polski zbliża się niż, który przeniesie przejściowe ocieplenie. Za dobrze być jednak nie może. Razem z nim pojawi się silny wiatr. Najsilniej ma wiać na wybrzeżu.

Nadciąga armagedon! IMGW ostrzega przed niszczycielskim żywiołem
IMGW ostrzega przed wichurami (IMGW)

Czwartek będzie bardzo niespokojnym dniem. IMGW przewiduje, że początkowo będzie wiać słabo i umiarkowanie. Później jednak wiatr przybierze na sile.

Najmocniej powieje na północy kraju, gdzie mogą wystąpić niszczycielskie wichury! Prędkość wiatru sięgnie od 70 do 100 km/h. W Sudetach porywy do 110 km/h, a w Tatrach do 70 km/h.

Specjaliści przewidują ponadto, że na Bałtyku będzie szaleć sztorm. Podmuchy wiatru mogą tam przekroczyć 120 km/h.

Alerty IMGW. Lepiej ich nie lekceważ!

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W czwartek alerty II stopnia będą dotyczyć województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Ostrzeżenia I stopnia obowiązywać mają natomiast w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, opolskim i łódzkim.

W piątek ostrzeżenia IMGW I stopnia mają dotyczyć województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

W całej Polsce wiatr może łamać drzewa, niszczyć budynki i zrywać linie energetyczne, co może skutkować przerwami w dostawie prądu - donosi IMGW.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Info jeden.
8 miesięcy temu
To już koniec świata.. Niech słowa lepiej wybierają do teksu. Ile to już było słów, że to już armegadeon. Od zimy do wiatru. A my ciągle żyjemy.
Awatar👽
8 miesięcy temu
Jak bym czytał scenariusz filmu katastroficznego.!? Ludzie którzy piszą takie artykuły zapewne sami nie wierzą w to co piszą. Żenada😂
Andrzej
8 miesięcy temu
Jak zwykle przepowiednie wróżbitów się nie sprawdziły. Nad morzem parę listków spadło z drzew tak potężnie wiało że nawet gałązek nie połamało...
Supreme
8 miesięcy temu
Jedne kraje produkują gazy cieplarniane a drugie gazy które oziębiania które nie dawno odkryto i będą uzyte w przyszłości w celu obniżenia temperatury a teraz jak króliki doświadczalne macie co wam dadzą
Mario
8 miesięcy temu
Proszę drogie O2.. piszcie jak jest i nie używajcie klickbaitów nałogowo. Wtedy zaczniemy szanować was jako dziennikarzy i rzetelne źródło wiadomości. W końcu elektrownie wiatrowe wygenerują trochę mocy.
miejscowy
8 miesięcy temu
Dziennikarze to błazny. Nikt już nie tratuje wolnych mediów poważnie. Nic dziwnego że 2/3 społeczeństwa nie chce się szczepić jeśli do sczepienia zachęca gildia błaznów (media) z gildią złodziei (władze).
Marta
8 miesięcy temu
Redaktorku ile jeszcze będziesz pisał takie głupoty i straszył Polaków?
Futurysta
8 miesięcy temu
Do tego, co pisał ten post.... Armagedonem także nazywasz każdy dzień, kiedy masz zatwardzenie bądź rozwolnienie,bądź nie możesz puścić sobie bąka?
bbb
8 miesięcy temu
Jak lunie to Stargard zaleje. Przedwojenna kanalizacja, droga łatana od zawsze. Proponuje ogłosić konkurs najgorszej drogi w miastach powiatowych-my wygramy.
abc
8 miesięcy temu
Do pismaka - zobacz co oznacza słowo armagedon!!!!
POLAK
8 miesięcy temu
"redaktorku" , przychodzi jesień
Pogodynka
8 miesięcy temu
Od kiedy zwykła pogoda została nazwana armagedonem ?
straszne
8 miesięcy temu
Bestijaa ze swecyji - nadchodzi ...
adewwrffd
8 miesięcy temu
niedługo zabraknie wam słownictwa jak byle wiatr będziecie nazywać armagedonem . pada deszcz - armagedon , 35 stopni w cieniu - armagedon , spadnie śnieg - armagedon , -20 stopni w zimę - armagedon . Śmiać mi się chce jak czytam te wasze tytuły dotyczące pogody i nie tylko. Poziom przeraża, na każdym portalu to samo . Czy tylko ja tak mam ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić