Nadziała się na choinkę. Cudem przeżyła. Pokazano wstrząsające zdjęcia

Lekarze mówią o bożonarodzeniowym cudzie. 54-letnia mieszkanka Irlandii Północnej ma ogromne szczęście, że żyje. Kobieta spadła z drabiny podczas wieszania bombek i nadziała się na sztuczną choinkę. Zszokowani incydentem specjaliści w czasopiśmie naukowym opublikowali teraz wstrząsające zdjęcia rentgenowskie obrażeń pacjentki. Uwaga, tylko dla osób o mocnych nerwach!

Nadziała się na choinkę. Cudem przeżyła. Pokazano wstrząsające zdjęcia
Kobieta upadła prosto na sztuczną choinkę (Getty Images, Westend61 / Robijn Page)

Najwięcej wypadków przytrafia się w domu. Historia 54-letniej kobiety to potwierdza. Dr Dimitrios Angelou i jego współpracownicy ze szpitala Daisy Hill w Newry w Irlandii Północnej opisali niezwykły przypadek swojej pacjentki w czasopiśmie medycznym "Clinical Case Reports".

Dramatycznego zdarzenia nic nie zapowiadało. Jak dowiadujemy się z artykułu naukowego, 54-latka stała na drabinie w swoim mieszkaniu i wieszała bombki na sztucznej choince. Z niewiadomych do końca przyczyn nagle straciła równowagę.

Kobieta spadła z drabiny wprost na drzewko. Upadła na tyle niefortunnie, że metalowy pień choinki przebił jej prawy pośladek i niemal na wskroś przeszedł przez kość miedniczą pod ukosem.

Gdy trafiła do szpitala, lekarze dosłownie łapali się za głowy. Pręt wystawał pacjentce z pośladka. Powiedzieć, że wyglądało to przerażająco, to jak nic nie powiedzieć. Odcięcie wystającej części, aby kobieta mogła zostać prześwietlona, zajęło strażakom około 1,5 godziny.

Zespół wykorzystał wiele procesów obrazowania, w tym zdjęcia rentgenowskie i tomografię komputerową z rekonstrukcją 3D, aby przyjrzeć się obrażeniom. Zdjęcia wyglądają naprawdę wstrząsająco.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gdyby słupek przebił tętnicę, uraz groziłby nawet wykrwawieniem i śmiercią. Na szczęście pacjentki tak się nie stało.

Pomimo imponującego mechanizmu urazu, nie doszło do bezpośrednio zagrażającego życiu krwawienia. Pacjentka została następnie przeniesiona do lokalnego Centrum Urazów Poważnych w celu specjalistycznego leczenia chirurgicznego – poinformowali w artykule naukowcy.

Nie ujawniono, jak długo trwał proces hospitalizacji i jaką operację przeszła kobieta. Pacjentka potwierdziła jednak, że już w pełni wyzdrowiała po szokującym incydencie. Wyraziła również ogromną wdzięczność wobec lekarzy, którzy się nią zaopiekowali.

Wszyscy pracownicy szpitala byli niezwykle mili i wspierający. Po prostu zawdzięczam im moje życie. Cały wypadek był bardzo niepokojącym okresem dla mojej rodziny, ale na szczęście całkowicie wyzdrowiałam. Bardzo dziękuję - powiedziała.
Zobacz także: Groźny wypadek w Łukowie. Kamera nagrała moment potrącenia rowerzystki na pasach
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić