Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

Wędkarze zrobili zrzutkę na detektywa. Tak chcą znaleźć sprawcę zatrucia Odry

119
Podziel się:

Temat zanieczyszczonej Odry tak poruszył niektórych, że postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Okazuje się, że grupa wędkarzy postanowiła zrobić zrzutkę i w celu ustalenia, kto zatruł rzekę, zatrudniła grupę detektywistyczną. W tej sprawie trwają już ustalenia prokuratury, jednak nie jest to łatwe ze względu na fakt, że wciąż nie ustalono, czym zatruta jest Odra.

Wędkarze zrobili zrzutkę na detektywa. Tak chcą znaleźć sprawcę zatrucia Odry
Martwa ryba z Odry (Wirtualna Polska, YouTube)

Katastrofa ekologiczna w Polsce trwa. Okazało się, że Odra jest tak zanieczyszczona, że padły niezliczone liczby organizmów żywych. Według policji za pomoc w ustaleniu sprawcy czeka nagroda wysokości miliona złotych.

Wędkarze nie chcą czekać

Nie wszyscy chcą jednak czekać na rozwiązanie sprawy. Sami poinformowali portal "naTemat.pl", że zrobią wszystko, by ustalić, kim jest osoba, która dopuściła się zatrucia rzeki.

Wiceprezes Polskiego Związku Wędkarskiego, Wiesław Heliniak przekazał portalowi informację. Wynika z niej, że przedstawiciele poszczególnych okręgów spotkali się i wspólnie omówili strategię działania. Jak ustalili, zatrudnią do znalezienia sprawcy... biuro detektywistyczne. Koszty pracy detektywów mają zostać pokryte ze składki, która zostanie przeprowadzona we wszystkich okręgach wędkarskich.

Mężczyzna zapewnił, że na razie ciężko mieć jakiekolwiek przypuszczenia i że mogą to być jedynie domysły. Najbardziej prawdopodobny wydaje się jednak jego zdaniem scenariusz, że dopuścił się tego ktoś, kto robił już to wcześniej.

Być może doszło do pewnego rodzaju pomyłki kogoś, kto to robił to od dłuższego czasu, ale w mniejszych ilościach. Może spuszczał ścieki wolniej, przez kilka godzin, a tym razem poszło wszystko na raz. Może też ktoś otworzył zawór i zapomniał zamknąć – spekuluje wiceprezes PZW.

Wiesław Heliniak przyznał jednak, że skażenie Odry nie jest jedynie winą tej osoby. Jego zdaniem, zatrucie środowiska spowodowane jest przede wszystkim wadliwym systemem.

Wszyscy wiedzą, że ścieki do rzeki wylewa się między godziną 15:00 w piątek, a niedzielnym wieczorem, bo wtedy nikt nie kontroluje rzeki. Organy kontrolne zaczynają weekend. My, wędkarze to wiemy, że właśnie wtedy do rzek trafia najwięcej ścieków. Ale wadliwy system nie pomaga na egzekwowanie kar, czy sankcjonować takich zdarzeń – tłumaczy.

Dodał też, że największym utrudnieniem w tym momencie jest to, że nie wiadomo, czym rzeka została skażona. Gdyby w końcu doszło do takich ustaleń, łatwo byłoby sprawdzić, które zakłady produkcyjne utylizują ścieki z określonymi pierwiastkami.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(119)
□■♤
miesiąc temu
no i co czyż nie mamy Antychrysta wszystko niszczy co Bóg stworzył i Jezus który nauczał łowić ryby czyż to nie znak że macie zapierdalac jak niewolniki nie widzicie co chcą osiągnąć .
waku
miesiąc temu
Przy takiej operatywności mafii rządzącej nic dziwnego, wędkarze i samorządowcy muszą sami wyjaśnić kto i czym zatruł Odrę
xyz
miesiąc temu
Mają tyle ryb i to bez łowienia😃 Smażalnie pękną w szwach...
Wierzący
miesiąc temu
Lekarz do prezesa;przechodził pan Odrę? Nie, ja z Warszawy.
Mersa
miesiąc temu
Niech jak najszybciej ten detektyw zacznie działać,bo zwłoka będzie nas kosztować kolejne zatrute rzeki
Jaś
miesiąc temu
A Ozdoba wszystko wie ????
Wawer Grzegor...
miesiąc temu
To wina ryb bo są mało odporne.
Mich Nick
miesiąc temu
Wędkarze? Może niech nową partię założą, ale niech lepiej opublikują zdjęcia tych "poparzonych do kości rąk" którymi te ryby z wody wyciągali...w rękawiczkach. Za takie fejki powinien być prokurator - podobnie jak za niemieckie fejki o rtęci...
Iza
miesiąc temu
Cały rząd powinien się podać do dymisji za to skażenie. A oni nie mają honoru
Już rozwiązał...
miesiąc temu
ja już wiem co się stało. Nasz nierząd zutylizował przeterminowane szczepionki.
A może
miesiąc temu
Radzę sprawdzić gdzie towarzysz z Nowogrodzkiej pojechał na wakacje. Może to on nasikał do rzeki. A że jest to truciciel największej wody, katastrofa gotowa.
□■♤
miesiąc temu
widzicie co susza robi odkrywa zbrodnie z przeszłości gdzieś wyschlo jezioro i odkrylo 4 ciała ofiary się upominają tak samo beczki w Odrze dawna zbrodnia przemysłów odpady wyrzucane do wody
Joanna
miesiąc temu
Może warto poprosić Jackowskiego o wizje
Malin
miesiąc temu
Brak stałego, automatycznego monitoringu rzek i jezior pokazało, że nie potrzeba rakiet aby wytruć nie tylko ryby, ale ludzi którzy korzystają z wód powierzchniowych. Czy w Wiśle dalej rzekę monitorują tylko wodociągi pobierające wody dla zaopatrzenia mieszkańców.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić