Nagranie ma ponad 3 mln wyświetleń. To dzieje się na Krupówkach

592

Od dłuższego czasu na ulicach Zakopanego można spotkać grupę śpiewających i tańczących Romów. Fragment jednego z występów opublikowano na TikToku. Nagranie obejrzało już ponad 3,2 milionów widzów. Internauci mają jednak podzielone zdania w tej sprawie.

Nagranie ma ponad 3 mln wyświetleń. To dzieje się na Krupówkach
Grupa Romów w Zakopanem. (TikTok)

Zakopane przyciąga rocznie miliony turystów. W zimie trwa sezon na szusowanie, latem turyści przyjeżdżają, by chodzić po górach. Tysiące turystów dziennie przechadza się także po Krupówkach, czyli najsłynniejszym deptaku w Zakopanem.

Na tej popularnej ulicy znajduje się wiele restauracji, hoteli, barów i sklepów. Od pewnego czasu na Krupówkach i nie tylko można spotkać grupę śpiewających i grających na różnych instrumentach Romów.

Nagrania z występów stały się hitem na TikToku. Jeden z filmów ma już ponad 3,2 miliony wyświetleń. Na filmach widzimy grupę mężczyzn śpiewających polskie przeboje disco-polo, a także dwóch małych chłopców tańczących w rytm muzyki.

W komentarzach pod nagraniami pojawiły się różne opinie internautów w tej sprawie. Jedni chwalą występy Romów, komplementują ich zdolności muzyczne i to, że zapewniają stałą rozrywkę w Zakopanem.

Inni zwracają uwagę na drugie dno tego zjawiska. Chodzi o dzieci, które godzinami muszą stać na ulicy, zamiast być w szkole jak inne dzieci. Wśród licznych komentarzy czytamy m.in.:

Słynni Romowie w Zakopanem. Chociaż atrakcja jest i nie wstydzą się śpiewać na ulicy.
Teraz chyba oni są wizytówką Zakopanego. Najstarsi górale pewnie się nie spodziewali.
Realizują pasję i zarabiają jak ludzie. Brawo, szacunek.
Ja mieszkam w Zakopanem i to jest codziennie.
Każdego to bawi, ja niestety widzę krzywdę dzieci, gdzie ich dzieciństwo? Stoją po parę godzin i muszą zarabiać na starych...
Nie zastanawia was, dlaczego te dzieci nie są w szkole?
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Trudne warunki na drogach prowadzących w góry. GDDKiA apeluje o ostrożność
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić