aktualizacja 

Nagranie z myjni samochodowej. Świadkowie nie popuścili

151

Myli przerażonego psa pistoletem ciśnieniowym w myjni dla samochodów bo jak twierdzili, wytarzał się w odchodach. Teraz odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami. "Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb, nie tolerujemy znęcania się nad zwierzętami" - piszą oburzeni właściciele myjni bezdotykowej w Oświęcimiu.

Nagranie z myjni samochodowej. Świadkowie nie popuścili
myli psa na myjni dla aut (Facebook, Myjnia bezdotykowa E. Orzeszkowej)

Makabryczne sceny rozegrały się na myjni samochodowej w Oświęcimiu przy ulicy Orzeszkowej, w piątek 26 maja. Mężczyzna najpierw umył swoje auto, a potem strumień wody z przeznaczonego dla samochodów szlaucha skierował na przywiązanego wcześniej psa.

Na nagraniu widać jak bezbronne i przerażone zwierzę bezskutecznie próbuje uchylać się przed mocnym strumieniem wody. Filmik trafiła do sieci i wzbudził wielkie poruszenie wśród komentujących.

Kiedyś wsadziłam dłoń pod strumień wody z takiego pistoletu, zdarło mi skórę! Przywiązałabym tego gościa i potraktowała dokładnie tak samo - pisze jedna z internautek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zawinął kotkę w plastikowy worek i wyrzucił ją przy drodze. Teraz grozi mu więzienie

Sprawę znęcania się nad zwierzęciem nagłośnili właściciele myjni, do których zgłosił się jeden z klientów. Mężczyzna widział całe zdarzenie, miał też zwrócić uwagę właścicielom psa, ale ci zbagatelizowali jego uwagi, twierdząc, że psu "nic nie będzie".

Po opublikowaniu filmiku w sieci w sieci zawrzało. W sprawę włączyło się także Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" z Oświęcimia. Na swoim profilu organizacja napisała, że nie zamierza zostawić tak sprawy.

Wraz z naszym prawnikiem mecenas Mają Kozik będziemy w tej sprawie występować jako oskarżyciel posiłkowy reprezentując pokrzywdzonego czyli skrzywdzone zwierzę. Nie godzimy się na przedmiotowe traktowanie zwierząt. Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie i ochronę - piszą oburzeni obrońcy zwierząt.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić