Policjanci uratowali psa. Zwisał na lince z mostu

28

W Kłodzku (woj. dolnośląskie) nieznana osoba przywiązała linką psa do barierki. Zwisające zwierzę nie było w stanie się oswobodzić i co chwilę traciło przytomność. Czworonoga zauważyli policjanci, którzy akurat byli na patrolu. Bez zastanowienia podjęli akcję ratunkową i wyswobodzili psa. Trwają poszukiwania właściciela.

Policjanci uratowali psa. Zwisał na lince z mostu
Pies był przywiązany do ogrodzenia. (Policja)

Do zdarzenia doszło 9 maja w nocy. Patrol policji w Kłodzku wracał z interwencji w pobliżu mostu na ul. Kolejowej. Mundurowi zauważyli wiszącego przy moście psa.

Pies przywiązany do ogrodzenia

Starszy posterunkowy Jakub Stoch oraz posterunkowy Jacek Stecyk natychmiast podjęli akcję ratunkową. Okazało się, że zwierzę zostało przywiązane do barierki przy pomocy linki w taki sposób, że nie miało możliwości ucieczki.

Policjanci uwolnili powieszonego za szyję psa, który tracił już przytomność. Czworonóg był wyczerpany i nie mógł się samodzielnie wyswobodzić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tylko wódka pomoże? Biedroń o "ostatecznym rozwiązaniu" ws. KPO
Policjanci zabrali zwierzaka do radiowozu i przywieźli do miejscowej komendy. Tam przestraszone zwierzę otrzymało wodę i pożywienie - przekazuje podinspektor Wioletta Martuszewska Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

Po tym jak pies się uspokoił został przekazany do fundacji. Tam otrzyma dalszą pomoc i opiekę. Poczeka tam także na nowy dom i opiekunów, którzy będą go dobrze traktować.

Policjanci starają się ustalić dokładne okoliczności zdarzenia. Poszukiwana jest także osoba, która porzuciła psa i potraktowała go w tak okrutny sposób.

Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3, zaś w typie kwalifikowanym ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić