Nagranie z Piaseczna. Dobrze widzicie. Oto co zrobili 76-latek i jego siostra

126

Niebezpieczna sytuacja na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Piasecznie. 76-latek oraz jego kilka lat młodsza siostra postanowili pokonać trzypasmową ulicę Puławską na czerwonym świetle. Tłumaczyli, że "spieszą się załatwić sprawy urzędowe". Policjanci byli świadkami tego zdarzenia. Pokazali nagranie.

Nagranie z Piaseczna. Dobrze widzicie. Oto co zrobili 76-latek i jego siostra
76-latek z siostrą przechodzą przez ruchliwą ulicę na czerwonym świetle. (Policja)

Mimo wielu tragicznych wypadków na przejściach dla pieszych wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą obowiązujące przepisy, mając za nic bezpieczeństwo własne i innych. Tak było również w piątkowe popołudnie na jednej z głównych arterii Piaseczna.

Policjanci przypominają, że trzypasmowa ulica Puławska zarówno w kierunku Warszawy, jak i centrum Piaseczna jest jedną z dróg o największym natężeniu ruchu.

Zignorowali to 76-letni mężczyzna oraz jego 64-letnia siostra, a ich wyczyn zarejestrował policyjny wideorejestrator. Rodzeństwo postanowiło pokonać tę ruchliwą ulicę na czerwonym świetle, niemal pomiędzy samochodami, bo jak stwierdzili, "spieszyli się załatwić sprawy urzędowe".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kolizja na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Wszystko nagrała kamera

Policjanci, którzy byli świadkami tego zdarzenia, natychmiast zareagowali. Seniorzy zostali ukarani mandatem w wysokości 200 zł.

Jak relacjonuje KPP w Piasecznie, zaistniała sytuacja zakończyła się w tym przypadku mandatami karnymi w wysokości 200 złotych, ale "karą" za ignorowanie przepisów mogło być w tym przypadku również stracone życie. - Pamiętajmy, że lepiej stracić chwilę w życiu, niż życie w ciągu chwili - przypomina policja.

Apelujemy do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie - apelują mundurowi.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić