Nagranie ze Szczecina. Zobaczcie, co się stało po ulewach

14

Poniedziałek 20 maja był wyjątkowo niespokojnym dniem w pogodzie. Przekonali się o tym m.in. mieszańcy Szczecina, którzy nadal mierzą się ze skutkami gwałtownych ulew. W sieci pojawiły się liczne relacje, na których widać m.in. zalane ulice i budynki, a także... szczeciński wodospad.

Nagranie ze Szczecina. Zobaczcie, co się stało po ulewach
Przez Szczecin przeszły ogromne ulewy (@tytanowydominik, Pixabay, TikTok, screenshot)

Choć nie przywitaliśmy jeszcze lata, a pogoda w ostatnich dniach wcale nas nie rozpieszczała, szybko wkroczyliśmy w sezon burzowy, który rozpoczął się dość gwałtownie i ekstremalnie.

W poniedziałek 20 maja potężna ulewa przeszła m.in. przez Szczecin, gdzie pogodowy armagedon rozpoczął się około godz. 13. Wystarczyło kilka minut, by szczecińskie ulice zmieniły się w rwące potoki i jeziora. Według doniesień medialnych, na miasto spadł grad wielkości piłek golfowych.

Z kolei szczecińska "Gazeta Wyborcza" opisuje, że zalane zostały m.in. ulice Dąbrowskiego i Twardowskiego. To właśnie tam powstało jezioro. Niektórzy kierowcy utknęli w pułapce, z której trudno było się wydostać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nocny atak na polską granicę. Próbowano podpalić posterunek strażników

Ulewa w Szczecinie. Utworzył się wodospad

Jeziora i rwące potoki to nie wszystko. Na TikToku pojawił się filmik, zamieszczony przez użytkownika @tytanowydominik, na którym widać – jak określają to internauci – "szczeciński wodospad". Woda spływa z impetem w dół, na ulicę, po której poruszają się samochody.

Według lokalnej "Wyborczej", wodospad utworzył się na ul. Włościańskiej na Pomorzanach, a woda spływała z położonego wyżej osiedla.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Podobne, choć już nie tak efektowne sceny, można było zaobserwować m.in. na osiedlu Przyjaźni i Kaliny.

Ze skutkami oberwania chmury zmagają się także mieszkańcy Gniezna (woj. wielkopolskie), gdzie zalane zostały ulice i budynki, a miasto zostało częściowo sparaliżowane. Prezydent zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić