oprac. Kamil Różycki| 

Tak wyglądał sklep w Gnieźnie po burzy. Najmocniej ucierpiał sufit

96

Poniedziałek nie był najłatwiejszy dla mieszkańców Wielkopolski. Niemal od rana cały region ogarnęły niebezpieczne zjawiska pogodowe. Symbolem tego stało się Gniezno, w którym to grad i deszcz zamieniły ulice w rzeki. Teraz w sieci pojawiło się zdjęcie jednego z tamtejszych marketów spożywczych.

Tak wyglądał sklep w Gnieźnie po burzy. Najmocniej ucierpiał sufit
Tak wyglądał market po poniedziałkowym gradobiciu w Gnieźnie. (Getty Images, Twitter, Bloomberg, volnoscioviec)

Poniedziałek 20 maja na długo pozostanie w pamięci mieszkańców zachodniej Polski. Zgodnie z przewidywaniami IMGW przez ten obszar kraju przewinęły się ogromne burze. To, co jednak zaskoczyło niemal każdego to ogromna ilość gradu, jaki za sobą przyniosła.

Niemal od rana do sieci napływały coraz to nowe filmy pokazujące ogromne kawałki lodu, jakie spadły tego dnia z nieba. Szczególnie mocno doświadczyła tego zjawiska Wielkopolska, gdzie grad był na tyle intensywny, że ulice wyglądały, jakby świeżo co spadł śnieg.

Jednym z najbardziej poszkodowanych miast okazało się Gniezno. Ulewa połączona z gradem była tam tak intensywna, że uniemożliwia funkcjonowanie niemal wszystkim mieszkańcom. W pierwszej stolicy Polski zalało nie tylko ulice, ale także szkoły, urzędy czy sklepy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagrania z Gdańska zaskakują. Dzikie zwierzęta przyłapane pod blokiem

Pokazali zdjęcia jednego z marketów po ulewie w Gnieźnie

Zdjęcie tego ostatniego pojawiło się jakiś czas temu w sieci. Widać na nim, jak bardzo niszczycielski był to żywioł. To, co najbardziej przykuwa uwagę to podziurawiony sufit sklepu, w którym z całą pewnością wielu ludzi szukało schronienia przed ulewą.

Nie było to najlepsze do tego miejsce. Marketowy sufit w starciu z gradem został niemal całkowicie podziurawiony, a jego elementy skończyły wraz z lodowymi kulami na posadzce. Na całe szczęście, nie ma informacji, mówiących o osobach, które na skutek przebywania w tym sklepie zostały ranne.

Jak wskazują komentujący całe zajście internauci, chwilę po wykonaniu tego zdjęcia, do sklepu miała dostać się spływająca z ulic woda. Tym samym straty, jakie poniosła ta sieć tego dnia w Gnieźnie, mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić