aktualizacja 

Nagrano "chodzącą" ośmiornicę. Wideo Discovery Channel podbija sieć

14

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które bardzo spodobało się internautom. Widać na nim ośmiornicę, która sprawia wrażenie "idącej" po dnie oceanu.

Nagrano "chodzącą" ośmiornicę. Wideo Discovery Channel podbija sieć
Wyłowione z wody ośmiornice. (Getty Images)

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające niecodzienną scenę. Widać na nim ośmiornicę, która sprawia wrażenie, że idzie po dnie oceanu. Wideo pod tytułem "Chodź jak ośmiornica" zostało opublikowane na koncie Discovery Channel w mediach społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Biolodzy zwracają uwagę na pewien fakt. Podkreślają, że sposób myślenia ludzi na temat ośmiornic musi się zmienić. Eksperci sugerują, że sześć z jej odnóży należy nazwać "ramionami", zaś dwie pozostałe, najbardziej tylne "nogami". Badanie z 2005 roku ujawniło, że ośmiornice wolą chodzić podczas poruszania się. Sprawia to, że są bardziej nieuchwytne dla drapieżników.

Sposób poruszania się ośmiornic wyjaśniono w magazynie "Science". Ośmiornice specjalnie używają swoich dwóch "nóg" do poruszania się. Pozostałe sześć ramion chowają, dzięki czemu mogą przekształcić swoje ciało w kształt kępy alg, która będzie nieatrakcyjna dla polujących drapieżników.

Internauci nie kryją swojego zachwytu i zdziwienia. Przyznają, że scena przedstawiona na nagraniu jest czymś, czego nigdy w swoim życiu nie widzieli. 11-sekundowe wideo w ciągu niecałej doby zebrało ponad 17 tysięcy reakcji na Facebooku. Pod postem nie zabrakło również komentarzy internautów.

Po prostu nigdy nie przestaję być zdumiony tą niesamowitą planetą - napisał jeden z komentujących.
Zobacz także: Podatek cukrowy. "Uderzy w najbiedniejszych Polaków"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić