Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Niezwykłe odkrycie. Rybak wrócił do domu i wtedy to zobaczył. Aż go zatkało

22

U wybrzeży północnej Japonii odkryto ośmiornicę z dziewięcioma ramionami. To bardzo nietypowe, bo zazwyczaj ośmiornice mają osiem ramion. Tę z dziewięcioma znalazł rybak. Dodatkową kończynę zauważył już w domu, podczas gotowania.

Niezwykłe odkrycie. Rybak wrócił do domu i wtedy to zobaczył. Aż go zatkało
(Pixabay)

Rzadki okaz ośmiornicy został znaleziony w zatoce Shizugawa w prefekturze Miyagi. Był jedną z czterech ośmiornic złapanych w pułapkę rybaka.

Niezwykła ośmiornica. Miała wylądować na talerzu

Kazuya Sato, który zajmuje się uprawą jadalnych wodorostów wakame, zabrał głowonoga do domu, by zjeść go na obiad. Dopiero gdy on i jego matka włożyli ośmiornicę do garnka z wrzącą wodą, zdali sobie sprawę, że ma aż dziewięć ramion.

Mężczyzna skontaktował się z naukowcami. Ośmiornica nie przeżyła, ale ma zostać poddana konserwacji i będzie można ją oglądać w Shizugawa Nature Center.

Ta ośmiornica jest fenomenem ukazującym różnorodność przyrody. Mam nadzieję, że stanie się to dla ludzi okazją do poznania licznych tajemnic oceanu - skomentował badacz Takuzo Abe.

Specjaliści twierdzą, że ośmiornica w przeszłości straciła jedno z ramion. Sugerują, że dodatkowe ramię wyrosło podczas regeneracji utraconej kończyny.

Zobacz także: Polowanie na humbaka u wybrzeży Australii. Stado orek osaczyło wieloryba

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić