Najemcy od dwóch lat nie płacą za czynsz. Teraz oskarżyła właściciela

431

Bardzo często zdarzają się sytuacje, że najemca nie płaci czynszu za mieszkanie i nie chce wpuścić właściciela lokalu do środka. Z takim problemem boryka się pan Tomasz, który od 2016 roku wynajmuje swoje mieszkania w bloku przy na poznańskim Dębcu. Najemcy są mu winni już ponad 40 tysięcy złotych, a o całej sprawie szeroko rozpisuje się portal epoznan.pl. Teraz kobieta oskarżyła właściciela o wtargnięcie do zajmowanego przez nią mieszkania.

Najemcy od dwóch lat nie płacą za czynsz. Teraz oskarżyła właściciela
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, HENRYK NIESTROJ)

Jednym z popularnych sposobów lokowania oszczędności i jednocześnie uzyskiwania zysku z zainwestowanego kapitału jest zakup i wynajem mieszkań. Niestety, wynajem wiąże się również z pewnym zagrożeniem. Mowa tu o nieuczciwych najemcach, którzy nie płacą rachunków i nie chcą wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania.

Z takim problemem boryka się pan Tomasz, który od 2016 roku wynajmuje swoje mieszkania w bloku przy Kasztanowej w Poznaniu.

Jak podkreśla portal epoznan, wynajmująca miała mu płacić 1300 złotych i koszt mediów co miesiąc. Przez pewien czas właściciel otrzymywał pieniądze za wynajem, ale od ponad dwóch lat nie otrzymuje od najemców ani grosza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka wyróżniona. Gorzki komentarz Katarzyny Lubnauer

Mężczyzna jest już stratny na 40 tysięcy złotych. Lokatorzy od lipca ubiegłego roku nie mają prądu, a od grudnia 2022 gazu. To jednak nie spowodowało, że zdecydowali się opuścić lokal.

Jak czytamy, niedawno zapadł wyrok nakazujący wynajmującym wyprowadzenie się z mieszkania i zapłacenie zaległości. Lokatorka nie odbierała korespondencji z sądu. Gdy jednak dostała wyrok, złożyła sprzeciw. Teraz o całej sprawie ponownie zdecyduje sąd.

Sprawa niestety ma swoje dalsze konsekwencje. Kobieta oskarżyła właściciela o wtargnięcie do zajmowanego przez nią mieszkania, a także o pobicie jej partnera. Żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Co zrobić, gdy najemca nie płaci rachunków?

Wysłanie do nieuczciwego najemcy wypowiedzenia nie zawsze okazuje się skuteczne. Wynajmujący nie ma prawa zmiany zamków, czy wyrzucenia nieuczciwego najemcy z mieszkania siłą.

W związku z tym kolejnym krokiem, jaki może podjąć, jest skierowanie sprawy do sądu w celu uzyskania nakazu eksmisji. Wynajmujący wówczas musi również uiścić opłatę sądową, której wysokość zależna jest od wartości przedmiotu sporu.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić