Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda przegrywa już z dwoma kandydatami

208
Podziel się

Najnowszy sondaż prezydencki potwierdza tendencję widoczną od kilku tygodni. Andrzej Duda systematycznie traci poparcie wśród Polaków. Wyniki ostatniego badania wskazują, że urzędujący prezydent RP przegrałby w II turze już z dwoma kandydatami.

Andrzej Duda systematycznie traci poparcie w sondażach
Andrzej Duda systematycznie traci poparcie w sondażach (PAP)
bCYYBxuJ

Jeszcze kilka miesięcy temu, wszystkie sondaże wskazywały, że Andrzej Duda będzie mógł liczyć na reelekcję, a zwycięstwo osiągnie w pierwszej turze. Wydarzenia związane z koronawirusem oraz działania przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości doprowadziły jednak do sytuacji, w której obecny prezydent nie może być pewny ponownego wybrania przez Polaków.

Andrzej Duda nie ma za sobą najlepszego okresu w kampanii wyborczej. Na polityka spadła ogromna fala krytyki przede wszystkim po jego słowach dotyczących "ideologii LGBT". Odzwierciedlenie nastawienia Polaków do obecnego prezydenta widać w kolejnych sondażach prezydenckich, w których przy nazwisku Dudy widnieją coraz mniejsze wartości.

bCYYBxuL

Najnowszy sondaż prezydencki. Duda przegrywa

Maison&Partners przeprowadzili sondaż na zlecenie sztabu wyborczego Szymona Hołowni. Wynika z niego, że na obecnego prezydenta w wyborach zaplanowanych na 28 czerwca głos planuje oddać już tylko 37 proc. badanych. Drugi jest Rafał Trzaskowski z 28,4 proc. poparciem. Szymon Hołownia "zamyka" podium z wynikiem 14,8 proc.

W badaniu zapytano Polaków również o to, na kogo zagłosują, jeżeli dojdzie do drugiej tury. W niej, Andrzej Duda przegrywa zarówno z Rafałem Trzaskowskim (39 proc. - 42 proc.), jak i Szymonem Hołownią (38 proc. - 46 proc.). "Radio ZET" przypomina, że na początku czerwca również opublikowano sondaż (na zlecenie zespołu naukowców z Uniwersytetu SWPS), w którym Duda też przegrał w drugiej turze z dwoma wymienionymi wcześniej kandydatami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCYYBxvm
KOMENTARZE
(208)
???
3 miesiące temu
Mam pytanie: Politycy której partii zasługują na honorowe obywatelstwo Niemiec i Rosji ?
Mycha
3 miesiące temu
Bardzo jestem ciekawa kto i z kim przeprowadza te sondaże...niegdy nikt mnie np o nic nie pytał!
Polak
3 miesiące temu
Sondaż sondażem. A finisz 28.Vl. I po bulu.
bCYYBxvn
sokrates
3 miesiące temu
Trzaskowski jest przeciw przekopie Kanału na Mierzei Wiślanej, to mi wystarcza by na niego nie głosować. A poza tym nie ufam celebrytom i narcyzom a takie sprawia wrażenie.
Marceli
3 miesiące temu
Ludzie się obudzili w końcu,PADpisowi dziękujemy starczy już !
Najnowsze komentarze (208)
xyz
3 miesiące temu
Szymon Hołownia ! Koniec POPIS !
Kacper
3 miesiące temu
Andrzej Duda !!!
Igorek
3 miesiące temu
Ja kibicuję panu prezydentowi!
Olo Madziak
3 miesiące temu
Jeśli chodzi o sondaże to generalnie opozycja zawsze dostawała nieco lepsze notowania niż było w rzeczywistości.
Polaka
3 miesiące temu
Niece żyje Andrzej
Emigrant
3 miesiące temu
Artykuł tendencyjny brakuje 5% Andrzejowi do zwycięstwa w 1ej turze
De
3 miesiące temu
Cale klany rodzin ub pójdą glosować byle na kogo, tylko aby Duda nie wygrał... widać dawne układy i byyyznesy nie mogą odpuścić... dziwie się Polakom, jak Duda przegra faktycznie, to szybko Ten nieszczęsny naród zrozumie swój błąd... ale wtedy będzie już za późno ...
Zażenowany
3 miesiące temu
Manipulacja tekstem.. Gdzie wyniki dla Bosaka?
bCYYBxvf
KPN
3 miesiące temu
Soros wydał mnóstwo pieniędzy, aby choć w sondażach przegrał Duda. 18 mld dolarów m. in. na wprowadzenie uchodźców, czyli chaosu i tęczowej demoralizacji to nie bagatela - beneficjent: Trzaskowski.
Byk
3 miesiące temu
Co wy za bzdury piszecie on nie przegrywa z nikim... Z każdym wygrywa bez najmniejszego kłopotu.... Natomiast przegrywa w drugiej turze.. Zfadzz się.... Ale dopiero wtedy kiedy wszyscy pozostali kandydaci połączą głosy bo na tym polega ta nue równa walka....
pawlak
3 miesiące temu
wybory wyborami a wygrana po naszej stronie musi byc
biedronka
3 miesiące temu
Mnie również nikt nigdy nie pytał
ryregftr
3 miesiące temu
Brawo Andrzej Duda ,brawo PIS, nie dać się postkomunie, a te 70 mln to powinni zwrócić ci którzy storpedowali wybory 10 maja i wymienili kandydata, jak widać nie dbali o państwowe pieniądze tylko o zdobycie większego poparcia i władzy. Poza tym w latach 2008-2014 PO i PSL dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 miliardów zł, i mało tego że ludziom nie dali nic to jeszcze ukradli im pieniądze z OFE , a teraz jątrzą i mają tupet oskarżać innych. To ich szkodników własnej ojczyzny trzeba rozliczyć.
ryregf
3 miesiące temu
Panie Trzaskowski ja chcę znać odpowiedź na na. pytania, TAK lub NIE, żadnych wykrętów. 1. Czy zniesie Pan 500+? 2. Czy zniesie Pan 300 zł wyprawki? 3. Czy zniesie Pan 13 dla emerytów? 4. Czy jest Pan za legalizacją związków jednopłciowych? 5. Czy jest Pan za adopcja dzieci przez pary jednopłciowych? 6.Czy sprowadzi Pan emigrantów zarobkowych z Afryki i Azji? 7. Czy jest Pan za edukacją seksualną dzieci w przedszkolu i szkole? 8.Czy zatrzyma Pan kluczowe inwestycje obecnego rządu, przekop Mierzeji i CPK ? 9. Czy podwyższy Pan wiek emerytalny?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić