Kosma Szczepaniak| 

Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda przegrywa już z dwoma kandydatami

425

Najnowszy sondaż prezydencki potwierdza tendencję widoczną od kilku tygodni. Andrzej Duda systematycznie traci poparcie wśród Polaków. Wyniki ostatniego badania wskazują, że urzędujący prezydent RP przegrałby w II turze już z dwoma kandydatami.

Andrzej Duda systematycznie traci poparcie w sondażach
Andrzej Duda systematycznie traci poparcie w sondażach (PAP)

Jeszcze kilka miesięcy temu, wszystkie sondaże wskazywały, że Andrzej Duda będzie mógł liczyć na reelekcję, a zwycięstwo osiągnie w pierwszej turze. Wydarzenia związane z koronawirusem oraz działania przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości doprowadziły jednak do sytuacji, w której obecny prezydent nie może być pewny ponownego wybrania przez Polaków.

Andrzej Duda nie ma za sobą najlepszego okresu w kampanii wyborczej. Na polityka spadła ogromna fala krytyki przede wszystkim po jego słowach dotyczących "ideologii LGBT". Odzwierciedlenie nastawienia Polaków do obecnego prezydenta widać w kolejnych sondażach prezydenckich, w których przy nazwisku Dudy widnieją coraz mniejsze wartości.

Najnowszy sondaż prezydencki. Duda przegrywa

Maison&Partners przeprowadzili sondaż na zlecenie sztabu wyborczego Szymona Hołowni. Wynika z niego, że na obecnego prezydenta w wyborach zaplanowanych na 28 czerwca głos planuje oddać już tylko 37 proc. badanych. Drugi jest Rafał Trzaskowski z 28,4 proc. poparciem. Szymon Hołownia "zamyka" podium z wynikiem 14,8 proc.

W badaniu zapytano Polaków również o to, na kogo zagłosują, jeżeli dojdzie do drugiej tury. W niej, Andrzej Duda przegrywa zarówno z Rafałem Trzaskowskim (39 proc. - 42 proc.), jak i Szymonem Hołownią (38 proc. - 46 proc.). "Radio ZET" przypomina, że na początku czerwca również opublikowano sondaż (na zlecenie zespołu naukowców z Uniwersytetu SWPS), w którym Duda też przegrał w drugiej turze z dwoma wymienionymi wcześniej kandydatami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić