Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Światowe media o słowach Andrzeja Dudy ws. LGBT. Dominuje jeden wniosek

73
Podziel się:

Słowa Andrzeja Dudy na temat LGBT odbiły się szerokim echem nie tylko w polskich mediach. Wypowiedź obecnego prezydenta skomentowali także zagraniczni dziennikarze. W jaki sposób ją odebrali? Często powtarza się jeden wniosek.

Światowe media o słowach Andrzeja Dudy ws. LGBT. Dominuje jeden wniosek
Zagraniczni dziennikarze odnieśli się do słów prezydenta Dudy na temat LGBT (PAP, Krzysztof Świderski)

Jak podaje "Wirtualna Polska", do słów Dudy odnieśli się m.in. dziennikarze amerykańskich mediów "New York Times", "Bloomberg" oraz brytyjskich "Reuters" i "The Guardian". Skomentowali m.in. podpisanie przez prezydenta Karty Rodziny oraz określanie LGBT "ideologią" na spotkaniu z mieszkańcami Brzegu na Opolszczyźnie.

Próbuje nam się wmówić, że to ludzie, a to jest ideologia – cytuje Andrzeja Dudę "WP".

Wypowiedź Andrzeja Dudy wywołała poruszenie w Polsce. Skrytykowali ją m.in. kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich Robert Biedroń oraz poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

(...) Panie Duda. Kampania się skończy, a krew na rękach pozostanie. Skończmy z tą nienawiścią! – napisał Robert Biedroń na Twitterze ("WP").
Zobacz także: Zobacz też: 8.06.20 r. RPO prof. Adam Bodnar o wyborach, atakach TVP na Trzaskowskiego i LGBT oraz ułaskawieniu Jana Śpiewaka

Wybory prezydenckie 2020: zagraniczni dziennikarze komentują wypowiedź Andrzeja Dudy o LGBT

"New York Times" podaje, że kwestia LGBT stała się kluczową w kampanii prezydenckiej. Określa ją jako element "pojedynku" między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim, który wielokrotnie nawoływał do tolerowania innych orientacji.

(...) prawa gejów stają się kluczowym tematem kampanii w wyborach prezydenckich, w pojedynku między Dudą, wspieranego przez przez nacjonalistyczną, konserwatywną partię rządzącą, a prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, który wezwał do tolerancji dla gejów i lesbijek – czytamy w "New York Times".

"Reuters" także wskazuje, że krytyka LGBT ma związek z wyborami prezydenckimi. W artykule położono nacisk na to, że Andrzej Duda przedstawia inne orientacje seksualne jako przykład działań "zagranicznych wpływów", które podważają polskie tradycje.

W artykule "Bloomberg" podjęto temat Karty Rodziny. Dziennikarze wskazywali, że Andrzej Duda i wspierająca go Prawo i Sprawiedliwość starają się przyciągnąć katolickich wyborców. Krytyka LGBT ma być jedną z form zdobycia głosów wierzących Polaków.

(Sztab Dudy – przyp. red.) wraca do taktyk stosowanych przez nacjonalistyczną, rządzącą partię Prawa i Sprawiedliwości, by przyciągnąć wyborców w zagorzale katolickim europejskim państwie – podaje "Bloomberg".

"The Guardian" poruszył temat okładki tygodnika "Sieci", na której przedstawiono Rafała Trzaskowskiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020 ma na niej tęczową opaskę oraz czarna bluzę z napisem "ekstremistyczny kandydat". Brytyjscy dziennikarze sugerują, że działania Andrzeja Dudy są spowodowane ostatnim spadkiem poparcia w sondażach i próbą odzyskania popularności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(73)
Jacek
2 lata temu
Jestem wręcz oburzona postawą, dziennikarzy TVN, jak i kandydatów na urząd prezydenta. Jak można pozwolić środowisku LGBT obrażać nas Społeczeństwo? Pytam się Was, kandadaci, którzy kandydujecie na Prezydenta, czy jesteście dla nas Obywaleli, czy dla LGBT? Pozwolacie na to, żeby LGBT poniżało nas.Jako Polak mogę podziękować naszemu Prezydentowi RP, że wyraził stanowisko w tej sprawie Dziękuję Panie Prezydencie! To była prawdziwa postawa patrioty rodzina jest najważniejsza.
Kama
2 lata temu
Uważam, że Prezydent RP nie obraził nikogo, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie,i mam nadzieję, że większość społeczeństwa, która szanuje, prawa i wartości popiera naszego Prezydenta.Prosze zauważyć, że środowisko LGBT w ordynarny sposób obraża nas Społeczeństwo i Naszego Prezydenta. Robiac sobie kpiny z nas wszystkich. Dlaczego w tej kwestii nikt nie zabrał głosu?? Czy to jest postawa prawdziwego Obywatela?
realista
2 lata temu
dwie owce czy dwa psy nie wiem co by ze sobą robiły nie będą mieć małych! to nie religia to biologia!
darwin
2 lata temu
prawda was wyzwoli!!!!
balast
2 lata temu
krew na rękach aborcjonistów nikogo nie razi a przecież pomysłodawcami zabijanie chorych , niepełnosprawnych byli twórcy obozów zagłady teraz to się nazywa klinika
Defekt muzgó
2 lata temu
Wybory znowu będą tu, kłamstwa kolejny raz...
olek
2 lata temu
popieramy Andrzeja Dudę bo mówi prawdę gdzie są matki chorych dzieci kalekich co nie mają na operacje za granicą poumierały niektóre bo rodzice nie mieli kasy tylko dlatego poumierali czy te matki wypowiadały się w telewizji czy telewizja lub Platforma im pomogła lub Trzaskowski nie ale dla Gejów jest dotacja od prezydenta warszawy wrzawa na całego bo krzywda stała się gejom i lesbijkom wyprasza się uczciwych ludzi z telewizji nie mają praw dziennikarka pozbawia praw człowieka to ok czemy matki gejów mają prawa a matki chorych i kalekich nie finansuje się. W warszawie służby bezpieki Jolanta Lange za to dostaje ten szum odpowiedzialna jest Platforma nikt więcej matki gejów zostały przez Platformę namówione aby zrobić szum żeby Andrzejowi Dudzie zaszkodzić
stop LGBT
2 lata temu
Szacunek należy się wszystkim. Prezydent nie obraził ludzi. Stwierdził tylko fakt, że LGBT to ideologia, z którą trzeba walczyć (bo jak może być inaczej jeśli powstała karta LGBT plus). Ale nie z gejami, lesbijkami itp. A jako katolicki kraj, w którym żyją głównie Chrześcijanie, powinniście wiedzieć o tym, że biblia każe miłować każdego człowieka, jednak potępia homoseksualistów. Nie oznacza to, że takie osoby trzeba wykluczać, obrażać i "rzucać w nich kamieniami". Jednak nie można dopuszczać do tego aby do odmiennej orientacji zachęcać młodych ludzi, których seksualność jest w fazie kształtowania. A wracając do Biblii. Jeden z cytatów: "Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie". "Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką"
Sad
2 lata temu
LGBT to ludzie tak samo jak HETERO, chyba że ktoś zacznie udowadniać że jest inaczej. Ludzie, kochajcie zamiast nienawidzić. Przestańcie już wierzyć w bzdury typu płaskiej ziemi. Chcecie żyć to też dajcie żyć innym, to jest kurde takie proste a cały czas trzeba toczyć walkę o podstawowe prawa. LGBT nie chce dostać praw kosztem innych ludzi, chce mieć takie prawa jak inni ludzie ni mniej ni więcej. Tak samo jak prawo kobiet do decydowania o swojej macicy. Jestem Białym Heteroseksualnym Katolikiem - czyli bardziej Polakiem być się nie da (według niektórych standardów). Ale nie wieżę w bzdury której próbuje wciskać nam INSTYTUCJA KościOła typu, że nie można jeść mięsa w piątek a w niedziele trzeba być w kościele inaczej pójdę do piekła. Nasza religia to religia miłości, przez lata Instytucja ta (bo trzeba to rozdzielić od wiary) wykorzystywała swoja pozycję w celu poszerzania władzy i gromadzeniu bogactwa. Jezus nigdy nie powiedział, że księża nie mogą mieć żon, powiedzieli tak wyżsi kapłani (pytanie brzmi - dlaczego? Otóż dlatego aby majątek kościoła nie rozchodził się po rodzinie księży). W oczach dobrego Boga, który kazał nadstawiać drugi policzek, ci zatwardziali katole, którzy nawołują do nienawiści względem innym (w tym środowisk LGBT) są warci mniej niż te środowiska, które nawołują do miłości i równouprawnienia. Ja widzę po komentarzach że generalna większość odbiorców tej strony to raczej ludzie niewykształceni, jeśli jednak byłem w stanie zmienić opinie choć jednego człowieka myślącego to warto było zanurzyć się w tym szambie. PS. Zastanawiająca jest polityka PIS. W świetle której antykoncepcja jest grzechem. Zatem wychodzi na to że nasz kochany mały poseł nigdy nie współżył, racja?
8787
2 lata temu
Szydzić z normalnych Polaków, lżyć krzyż, profanować naszą religię to jest POprawność. Ale sprzeciwić się temu draństwu to jest ksenofobia, homofobia, faszyzm i antysemityzm w jednym. I co tylko jeszcze.
uri
2 lata temu
Mieszkam za granica i nic o tym nie slyszalem w zagranicznych mediach
ewangelia
2 lata temu
On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (Proroctwo Izajasza 53 - 700pne)
Ja Wisła
2 lata temu
Ja tam po bożemu ,co stosunek to dziecko.
atik
2 lata temu
Brawo dla Prezydenta!!! Stop z chorą ideologią wciskaną nam Polakom na siłę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić