Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Napisał o Straży Granicznej. Skandaliczne słowa zastępcy burmistrza Cieszyna

164
Podziel się:

Zastępca burmistrza Cieszyna Przemysław Major wywołał burzę, kiedy w mediach społecznościowym wypowiedział się na temat kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy. We wpisie porównał m.in. Mateusza Morawieckiego, Prawo i Sprawiedliwość oraz Straż Graniczną do nazistów.

Napisał o Straży Granicznej. Skandaliczne słowa zastępcy burmistrza Cieszyna
II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna - Przemysław Major (um.cieszyn.pl, TOMASZ Donocik)

Wiceburmistrz Cieszyna Przemysław Major w październiku zamieścił na Facebooku post, załączając link do artykułu, w którym mowa o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na polsko-białoruskiej granicy oraz o sytuacji migrantów.

Zastępca burmistrza dołączył także dwie fotografie, na jednej widać dzieci stojące za drutami w obozie koncentracyjnym, a obok zdjęcie dzieci migrantów, które stoją za drucianym płotem.

Porównał Morawieckiego i SG do nazistów

W poście Przemysław Major oznaczył Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Obrony Narodowej, Mateusza Morawieckiego, Prawo i Sprawiedliwość oraz Straż Graniczną. "Niczym się nie różnicie od nazistów. NICZYM" - napisał polityk.

Wpis zastępcy burmistrza Cieszyna wywołał ogromne oburzenie m.in. wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przewodnicząca bielskiego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej kpt. SG Irena Ruchała skierowała w tej sprawie pismo do cieszyńskiego magistratu.

Wiceburmistrz usunął wpis i przeprosił pograniczników, jednak jego odwołania domaga się Adam Słomka, działacz opozycji demokratycznej w PRL pochodzący z Cieszyna.

Na początek proszę przyjąć moje osobiste przeprosiny, które kieruję do wszystkich Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nie było moim zamierzeniem podważenie Waszego dobrego imienia i negacja wykonywanych obowiązków. Przyjmuję, że moja prywatna wypowiedź mogła Państwa urazić, niemniej nie taka była moja intencja. Jeśli tak to Państwo odebrali, najmocniej przepraszam - napisał Major.

"Z niepokojem patrzę na aktualnie trwający kryzys migracyjny na granicy z Białorusią, na wykorzystywanie dla wewnętrznych i zewnętrznych celów politycznych drugiego człowieka, bez znaczenia czy jest migrantem, obywatelem RP czy funkcjonariuszem publicznym. Historia oceni nasze działania. Mam nadzieję, że nie będzie to ocena negatywna" - tłumaczył wiceburmistrz Cieszyna, cyt. przez "Dziennik Zachodni".

Urodzony w Cieszynie Adam Słomka, działacz opozycji demokratycznej w PRL i były parlamentarzysta domaga się odwołania Majora z funkcji.

Jako cieszyniak jestem oburzony wpisem zastępcy burmistrz Cieszyna Przemysława Majora! Powinien natychmiast zostać odwołany z funkcji - napisał na Facebooku Adam Słomka.

Na wpis Majora zareagowała także burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Podkreśliła, że wypowiedź wiceburmistrza nie jest związana z pełnioną przez niego funkcją, bo została zamieszczona na jego prywatnym koncie.

"Wypowiedź Pana Majora mogła być dla Was bolesna i krzywdząca. Wyrażam swoje ubolewanie za słowa, które zawierał post, a które tak bardzo Was dotknęły. Wiem, że wykonujecie swoje obowiązki z pełnym poświęceniem, zgodnie z wydanymi rozkazami, ale wiem też, że wasze działania są zgodne z obowiązującym prawem i przepisami określonymi w europejskich i krajowych aktach prawnych" - napisała w liście do funkcjonariuszy SG Staszkiewicz, cyt. przez "Dziennik Zachodni".

Zobacz także: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. „Rozmawiamy ze wszystkimi. Aktywność jest bardzo duża, to jest najwyższy priorytet”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(164)
Adam N 1973
6 miesięcy temu
Pani burmistrz, zamiast ględzenia o zrozumieniu dla oburzenia, wywalić zastępcę ze stanowiska. Spróbować przegłosować usunięcie go z głosowań i obniżenie pensji!! Inaczej tylko się pani kompromituje!!
Gytia
6 miesięcy temu
Dobrze że nie zdębiał.
lol
6 miesięcy temu
Kolejny mądry inaczej z parciem do władzy.
peerelczyk
6 miesięcy temu
Tak i słomkowcy mają "majora" na swój obraz i podobieństwo.
maciek
6 miesięcy temu
te biedne dzieci zamordował rówieśniczkę w Anglii
elektryk
6 miesięcy temu
Mam głupie pytanie za wywiezienie psa do lasu grożą 3 lat pudła. Ile grozi za wywiezienie dziecka ?? Mam nadzieję że nasi dzielni pogranicznicy odbędą kiedyś bezpłatną wycieczkę do Hagi. Co innego jest bronienie granicy co w pełni popieram , a co innego jest wywożenie ludzi z terenu Polski do lasu na pewną śmierć.
mol
6 miesięcy temu
trochę władzy a w głowie pusto ale to wybór mieszkańców
mol
6 miesięcy temu
coś burmistrzowi się w deklu przestawiło
oj nie ładnie
6 miesięcy temu
i aut z nim -- BOHATEROM HONORY ODDAWAĆ , RZĄD WIE CO ROBI , a ten pewnie przedawkował cos i poszkodziło to plecie co mu slina na jezyk przyniesie
pzt
6 miesięcy temu
Adam Słomka w opozycji do PRL - nie słyszałem
123
6 miesięcy temu
V kolumna w akcji
Bibi
6 miesięcy temu
Nie znam Pana a jestem cieszynianką, ale jestem pewna na 100%,że Pan wiceburmistrz jest wyznania ewangelickiego. Przykre ale w przeważającej części nie cierpią katolików. Mylę się?
czaszef
6 miesięcy temu
Mr. Putin, gdyby chciał najechać Polskę, nie musiałby nawet wysyłać zielonych ludzików. Wystarczy, że zadzwoni do swoich agentów, a ci z radością wykonają swoją robotę.
polak2010
6 miesięcy temu
Kolejny ogarnięty ojkofobią co chwilę wypływają tacy jak mantra.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić