o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

NASA pracowała z małpami. Wszystkie 27 zginęło tego samego dnia

92
Podziel się

Zdarzenie miało miejsce 2 lutego 2019 roku, jednak dopiero teraz dowiedziała się o nim opinia publiczna. W ośrodku Ames Research Center w Moffett Field w Kalifornii doszło do masowego uśpienia małp. Przedstawiciele NASA odpowiadają obrońcom praw zwierząt.

NASA pracowała z małpami. Wszystkie 27 zginęło tego samego dnia
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Scott Olson , Staff)
bDyIsKid

Opinia publiczna dowiedziała się o zdarzeniu w Ames Research Center w wyniku upublicznienia treści dokumentów z ośrodka. Nastąpiło ono na wniosek organizacji Rise for Animals, która zajmuje się ochroną praw zwierząt.

NASA – w ośrodku badawczym uśpiono 27 małp

Według ustaleń Mirror przedstawiciele Rise for Animals złożyli do NASA wniosek, w którym powoływali się na ustawę o prawie do informacji. Kiedy jednoczesna śmierć 27 małp wyszła na jaw, a aktywiści rozpoczęli protesty, przedstawiciele instytutu wydali oświadczenie. Uzasadnili w nim, dlaczego zdecydowali się na uśpienie osobników.

bDyIsKif

Rzecznicy NASA argumentowali, że małpy należały do starzejącej się kolonii. Potwierdzili, że tylko 6 z 27 uśpionych osobników było wykorzystywanych do testów. Przyznali, że w związku z zaawansowanym wiekiem zaczęły one doświadczać problemów zdrowotnych. W takiej sytuacji eksperci z Ames Research Center uznali, że najbardziej humanitarnym postępowaniem będzie uśpienie zwierząt.

Zobacz także: Zobacz też: Pianista zagrał koncert dla setek małp. Powodem jest pandemia koronawirusa
bDyIsKil

Wyjaśnienia przedstawicieli NASA nie zostały zaaprobowane przez obrońców praw zwierząt. Decyzję naukowców skrytykował m.in. John Gluck, ekspert w dziedzinie etyki na Uniwersytecie Nowego Meksyku. Jego zdaniem powinni byli oni stworzyć małpom warunki, w których mogłyby spokojnie spędzić starość, a nie je "utylizować".

Najwyraźniej nie zostały uznane za godne życia, nawet na próbę. Zamiast zwykłej przyzwoitości spotkała je utylizacja. To wstyd dla osób za nie odpowiedzialnych – oświadczył John Gluck (Mirror).
bDyIsKim
bDyIsKiG
KOMENTARZE
(92)
Pro-life
3 tyg. temu
Zabijanie zwierząt jest chore jak obecne rządy...
AdaM
3 tyg. temu
Te wszelkiego rodzaju doświadczenia prowadzą do zguby i zagłady ludzkości i świata
renia
3 tyg. temu
rania zwierzeta na sobie niech robia testy jak tacy cwani pewnie zaden nie ma nato odwagi
bDyIsKiH
pam
3 tyg. temu
Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt i osób słabszych.
pozdrawiam
3 tyg. temu
Mam podobnego sąsiada, zwykłego najemce komunalnego. Chłoptaś ok 30letni, pęka z dumy, bo udał. mu się zrobić 90latce na złość? Jak? kiedy lekko uchylała okno na korytarzu (jego zona smrodzi papierosami), on.. najpierw złośliwie schodził i zamykał dodatkowo wrzeszcząc, że nie życzy sobie wietrzenia, a potem…ukradł klamki z okna na pół pietrze, a na napisał na regulaminie, że ma się "nie wpoep.." Bo on lubi jak śmierdzi, a okna ma być zamknięte. Bo on sobie tak życzy. Na korytarzu pranie i syf. Na strychu to samo. Ale innym nie wolno wietrzyć!! Nie mówiąc o tym, ze zarządca ma to gdzieś.
Najnowsze komentarze (92)
Prawdomówny
3 tyg. temu
Pewnie wypróbowali na tych małpach szczepionkę przeciw Covid-19,ale nie chcą się przyznać...
poo
3 tyg. temu
To zbrodniarze. Powinni za to odpowiedzieć. Najlepiej w ten sposób , żeby zapadł wyrok o ich uśpieniu.
Szczery
3 tyg. temu
Kkk... Na zwierzęta niekoniecznie zadziała to samo lekarstwo co na Cb... Więc skoro tak odważny jesteś to szczepionki Pfizera akurat nie maja poparcia skutecznego działania na ludziach... Skocz do zoologicznego, kup chomika, sprawdź czy lek działka, jak tak powodzenia i Tobie... Fascynuje mnie głupota takich jak Wy... Piszecie bzdury jakich mało... Skoro tak to może niech na nietoperzach sprawdza działanie szczepionki na covid.. Ciekawe rezultat
Szczery
3 tyg. temu
Do komentarza Elfa... Masz rację.. Ale w tym wypadku każdy na własne sumienie więc sam się powinien rozliczyć... A tym światem rządzi kasa... Co innego jeśli sam zadecydujesz o aborcji własnego dziecka nienarodzonego, a co innego jeśli odpowiadasz za śmierć kogoś obcego.. Decydujesz się na aborcję więc masz walkę ze swoim sumieniem... To tylko Wasza sprawą... Wskazujesz palcem na obca osobę czy zwierze (jak w artykule wyżej).... Powinien Cie ktoś rozliczyć... Teraz tak gadasz, więc pewnie w domu zamiast krzyża to nad drzwiami zdjęcie Jarka...
Jakub
3 tyg. temu
Zapraszam do zezni w której pracuje gdzie dziennie ubija się 2500 tuczników smacznego
aaa
3 tyg. temu
Teraz uśpijcie 27 dzieci pracowników odpowiedzialnych z ten czyn :(
chester
3 tyg. temu
No to trzeba teraz uśpić obrońców praw zwierząt i nie będzie powodu do niepokoju.
koszmosz
3 tyg. temu
spokojnie nic im nie jest obudzą się koło Syriusza B2 za 300 lat
bDyIsKiz
Niepozd
3 tyg. temu
***** *** Wy**** popis z rządu. Dac szanse nowym. Co do zwierząt, to sie nazywa dominacja nad zwierzętami. Nawet chodząc po łące zabijasz miliardy istnień jak samo jak ty My jestemy tez zwierzątami i jestemy też narażeni na atak zwierząt. Jak będziesz zabijać mysz czy karalucha to pomysl ze zabiłeś zwierzę. A obrońcy praw zwierząt lub ekolodzy robią więcej szkody dla ziemi niz sobie wyobrażacie.
nba
3 tyg. temu
gdyby Ziemi groził kataklizm, każdy z was chciałby mieć miejscówkę w arce kosmicznej, ale zwierząt, które służą do badania optymalnych warunków w kosmosie, nie zabijać, ech wy HIPOKRYCI ! zgłoście się do NASA i weźcie na wychowanie..
Elf
3 tyg. temu
Ciekawe jak wielu oburza zabijanie zwierząt (słusznie) i równocześnie akceptują oni mordowanie nienarodzonych jeszcze ludzi.prawdziwa zagadka jak wygląda logiczne myślenieu takich osób.
no tak
3 tyg. temu
Aborcja nie jest wstrząsająca?
Raf
3 tyg. temu
Tak . Zabijanie zwierząt wywołuje oburzenie a eksterminacja tysięcy Polaków poprzez brak należytego dostępu do opieki medycznej to już tylko statystyka.
emerytka
3 tyg. temu
Infantylna, amerykańska zbieranina pewnie łyknie te głupie wyjaśnienia skoro "łyka" zbrojne napady USA na różne kraje, że to niby w obronie praw człowieka choć cały świat wie, że napadają i zabijają w celach rabunkowych bo tak się jakoś dziwnie składa, że o te "prawa człowieka" "walczą" głównie w krajach zasobnych w ropę!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić