Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Nauczycielka była nieobecna w pracy przez 20 lat. W końcu ją zwolnili

97

Pedagog, która przepracowała zaledwie 4 z 24 lat umowy w szkole średniej, w miejscowości Chioggia we Włoszech została zwolniona. Kobieta nie potrafiła przystosować się do współczesnych wymogów edukacji, zaniedbując praktycznie swoje obowiązki.

Nauczycielka była nieobecna w pracy przez 20 lat. W końcu ją zwolnili
Nauczycielka była przez lata nieobecna w pracy. Spotkały ją jednak konsekwencje (Ilustracyjne, Pixabay)

O sprawie pisze Corriere del Veneto, cytowany przez portal polsatnews.pl. Cinzia Paolina De Lio 14 lat była na zwolnieniach lekarskich, sporadycznie tylko prowadząc zajęcia w swojej szkole. 10 lat kobieta była po prostu nieobecna w pracy. Powód? Nieznany.

W końcu kobieta zatęskniła za szkołą. Po 24 latach ciągłych nieobecności, włoska nauczycielka zdecydowała się wrócić na stałe do pracy. Styl wykonywania obowiązków przez pedagog budził jednak ogromne wątpliwości.

Po szczegółowej kontroli, której została poddana jej praca, wykazano liczne nieprawidłowości. Inspekcja zwróciła uwagę między innymi na brak kryteriów przy wystawianiu ocen, nielogiczny przebieg lekcji, humorystyczny sposób oceniania uczniów i nie tylko.

Kobieta miała m.in. przeglądać internet na lekcji w swoim smartfonie, a uczniowie byli przez nią lekceważeni i zbywani. Włoskie Ministerstwo Edukacji wykazało, że nie zwracała ona m.in. uwagi na odpytywanych uczniów.

Wyniki kilkumiesięcznej kontroli były jednoznaczne - kobieta musiała zostać zwolniona!

Nauczycielka odwołała się od wyników kontroli. Sąd był dla niej bezwzględny

Zwolniona nauczycielka postanowiła walczyć o swoje prawa. Stwierdziła, że kontrola była zbyt mało rozbudowana i za krótka. Uważała, że każdy pedagog ma prawo do stosowania takich metod edukacyjnych, jakie uzna za stosowne.

Sąd Kasacyjny we Włoszech nie był jednak przychylny zdaniu kobiety. W uzasadnieniu do odrzucenia wniosku kasacyjnego możemy przeczytać, że brak metody nie jest metodą.

Swoboda dydaktyczna to oczywista autonomia w określeniu odpowiednich metod nauczania. Nie oznacza to jednak, że nauczyciel nie może stosować żadnej metody - wskazał Sąd.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić