"Nie chce tonąć razem z PiS-em". Internet wrze po decyzji Dudy

77

Andrzej Duda zawetował ustawę nazywaną potocznie "lex TVN". Po ogłoszeniu tej decyzji przez prezydenta Twitter rozgrzał się do czerwoności.

"Nie chce tonąć razem z PiS-em". Internet wrze po decyzji Dudy
Andrzej Duda (PAP, Andrzej Lange)

Decyzję prezydenta Dudy skomentował m.in. były premier, a obecnie lider PO Donald Tusk. "Ulica i zagranica (Ameryka), czyli presja ma sens. Niech nikt już nie mówi, że nie warto, że się nie da, że nic nie możemy. Możemy i musimy" - zaznaczył.

Andrzej Duda nie chce tonąć razem z PiS-em i z Kaczyńskim. To bardzo rozsądne - ocenił z kolei dziennikarz Tomasz Lis.

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się Artur Dziambor, wiceprezes partii KORWiN. "Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, stawiałem na TK. Muszę też przyznać, że zgadzam się z argumentacją" - zdradził.

Są też reakcje z TVN-u. Za wsparcie podziękowała reporterka Arleta Zalewska.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Twitter reaguje na weto prezydenta

Radosne nastroje tonuje Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej". "Nie mamy dziś w Polsce żadnego święta demokracji. Fakt, że władza była gotowa zniszczyć wolność mediów w Polsce i podważyć strategiczne bezpieczeństwo kraju i że powstrzymano to w ostatniej chwili, nie daje żadnych powodów do świętowania. Tym bardziej, że lex TVN może wrócić" - napisał.

Weto. Wygrały wolne media i wolni obywatele, którzy stanęli w ich obronie - pisała z kolei na gorąco Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu RP.

Sprawę skomentował też Marcin Makowski z Wirtualnej Polski. "Weto prezydenta Dudy ws. lex TVN było oczywiste od lata. Podobnie przy tym rozdaniu - interesy gospodarcze, umowy międzynarodowe, wszystkie przecieki z Pałacu wskazywały na tę decyzję. A ile się niektórzy nagadali, że podpis jest pewny. W polityce największą siłą jest pragmatyka" - spostrzegł na Twitterze.

Tylko przypomnę, że weto Prezydenta nie zwalnia z odpowiedzialności Pana Suskiego i koleżanek i kolegów z PiS z odpowiedzialności za tryb procedowania ustawy lex TVN w Sejmie - napisała natomiast Agnieszka Pomaska, poslanka PO.
Zobacz także: Pegasus używany w Polsce. „Wracają metody z czasów PRL”
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić