Marianna Schreiber poszła na policję. Okropne, co jej zrobili

386

Marianna Schreiber zgłosiła na policję, że ktoś podszywa się pod nią na Twitterze. Po wizycie na komendzie stwierdziła, że walka z cyberprzestępczością jest w Polsce na "tragicznym poziomie".

Marianna Schreiber poszła na policję. Okropne, co jej zrobili
Marianna Schreiber (AKPA)

Na Twitterze pojawiło się konto podszywające się pod Mariannę Schreiber. Żona ministra PiS postanowiła zgłosić to na policję.

Drodzy! To konto jest fałszywe. Ktoś celowo, śmiejąc się ze mnie-wprowadza Was w błąd. Konto zostało wielokrotnie zgłoszone, również przez inne osoby oraz zgłoszone na policję. STOP OSZUSTOM! Nikt nie jest anonimowy w sieci! Nie można też bezprawnie wykorzystywać zdjęć fotografa - napisała na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Marianna Schreiber relacjonuje wizytę na komendzie

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Marianna Schreiber opublikowała na Instagramie relacje sprzed komendy przy ul. Malczewskiego w Warszawie. "Jestem i walczę z oszustami w internecie" - napisała.

Żona polityka stwierdziła, że walka z cyberprzestępczością w Polsce jest na "tragicznym poziomie". Podkreśliła, że policjanci przyjęli zgłoszenie, ale nie wiedzieli, czy uda im się ustalić, kto jest odpowiedzialny za fałszywe konto.

Właśnie wyszłam z komendy przy ul. Malczewskiego na warszawskim Mokotowie i nie chcę tutaj atakować w żadnym razie rządu, ale trzeba jasno powiedzieć, że walka z cyberprzestępczością jest na poziomie tragicznym, naprawdę tragicznym. Pan twierdzi, że można sobie anonimowo oszukiwać ludzi, że można podburzać do nienawiści, można wykorzystywać czyjeś personalia oraz zdjęcia, które są objęte prawami autorskimi, ponieważ kwestia tego, czy policja jest w stanie do tej osoby dotrzeć, jest wielką niewiadomą. Oczywiście przyjmują zgłoszenie, zabezpieczają wszystkie screeny, wszystkie dane... - powiedziała Marianna Schreiber.
W skali 1-10: Walka z cyberprzestepczością-0 Przestępcy i oszuści-11. Zagrożenie życia i zdrowia?-samobójstwa - napisała na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: "Ile szczepionek już przyjęłaś, Irenko?". Dr Irena Kamińska o temtach zakazanych przy świątecznym stole

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić