Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Nie chcieli dłużej czekać. Zobaczcie jak kierowcy ominęli korek

9

Przebudowa drogi, stojące taxi i autobus blokujący ruch. W Łodzi kierowcy zamiast stać w korku postanowili jechać drogą dla rowerów. W sieci prawdziwy wysyp komentarzy, którzy krytykują decyzję władz miasta. Zobaczcie nagranie z sytuacji na ulicy Kilińskiego w centrum miasta.

Nie chcieli dłużej czekać. Zobaczcie jak kierowcy ominęli korek
Łodzianie chcieli uniknąć korków, jechali ścieżkę rowerową. (Facebook, LDZ Zmotoryzowani Łodzianie)

Nagranie w mediach społecznościowych zamieścił profil "LDZ Zmotoryzowani Łodzianie". Na filmie widzimy ulicę Kilińskiego w Łodzi, na której trwa remont.

Wielu kierowców stało w korku. A to dlatego, że taksówka stanęła na postoju, w aucie nie było kierowcy. Z tego względu autobus nie mógł odjechać z przystanku, bowiem prawdopodobnie nie udałoby mu się tego zrobić bez szkody dla samochodu osobowego.

Tuż za autobusem, który nie mógł się "złamać", stał kolejny. Dodatkowo dojeżdżał jeszcze samochód dostawczy. Wielu kierowców było zniecierpliwionych zaistniałą sytuacją. Tworzyli w ten sposób groźną sytuację dla pieszych, ponieważ przejeżdżali tuż obok chodnika. W tym czasie przechodziły jednak tylko dwie osoby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Powinni opuścić parlament". Bosak ocenił posłów Ziobry

Kierowcy z Łodzi pokonywali korek ścieżką rowerową

Co najmniej kilkanaście aut pokonało korek dzięki wybudowanej obok ścieżce rowerowej. Nagranie zakończono po 46 sekundach, jednak widać na nim kolejne auta szykujące się do wjazdu na ścieżkę. Niektóre nie stały nawet chwili w korku. Widząc sytuację z dalszej odległości, od razu zdecydowali na wjazd na ścieżkę rowerową.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według "LDZ Zmotoryzowani Łodzianie" Urząd Miejski posłuchał grup miłośników rowerowych i postanowił zwęzić drogę, a dobudować ścieżkę rowerową.

Internauci jak zwykle szeroko komentowali nagranie z udziałem kierowców. Zdania co do zachowania były podzielone. Przytaczamy niektóre komentarze zamieszczone na Facebooku "LDZ Zmotoryzowani Łodzianie":

"Brawo dla kierowcy autobusu miejskiego, że widząc przeszkodę nie zostawił sobie miejsca na manewr"; "Nie byłoby problemu gdyby nie roboty drogowe a w takim przypadku postój TAXI na czas robót powinien być tymczasowo wyłączony z użytkowania"; "Jeszcze tylko brakuje karetki na sygnale albo żeby się paliło i straży pożarnej"; "Ilu w czasie nagrania widzicie rowerzystów?"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić