o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

"To jest wojna". Awantura w Sejmie. Interweniowała Straż Marszałkowska

19
Podziel się

Wyjątkowo burzliwy przebieg mają wtorkowe obrady Sejmu. Jest to spowodowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Posłanki Lewicy zablokowały mównicę. Interweniowała Straż Marszałkowska.

"To jest wojna". Awantura w Sejmie. Interweniowała Straż Marszałkowska
Posłanki lewicy weszły na mównicę (PAP, Piotr Nowak)
bEaeGcJh

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał falę protestów. Dzisiaj rozpoczęły się już przed południem podczas obrad Sejmu. Te przebiegają w wyjątkowo burzliwej atmosferze. Już na ich początku marszałek Ryszard Terlecki porównał symbol strajku kobiet do znaku nazistowskich oddziałów SS. Wywołało to wielkie oburzenie na sali. Wielu posłów zaczęło się śmiać.

Z przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS. Rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów - rozpoczął Terlecki.
bEaeGcJj

Swoje przemówienie wygłosiła Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. W trakcie zgłaszania do porządku obrad dwóch ustaw na mównicę weszły inne posłanki Lewice. Miał w rękach plakaty wyrażające poparcie dla protestujących w całej Polsce kobiet. Bezradny marszałek Terlecki wezwał na salę Straż Marszałkowską, aby przywróciła porządek na sali.

Posłanki z Lewicy zeszły z mównicy i stanęły przy Jarosławie Kaczyńskim. Rozpoczęły się okrzyki "hańba" i "to jest wojna". Prezes PiS został otoczony kordonem Straży Marszałkowskiej. Niektórzy politycy zarzucili marszałkowi sejmu, że potraktował straż jak firmę ochroniarską. Z obrad wykluczeni zostali poseł PO Sławomir Nitras i posłanka Klaudia Jachira.

bEaeGcJp

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został ogłoszony w czwartek. Trybunał orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Zobacz także: Gorąco w Sejmie. Jarosław Kaczyński otoczony kordonem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaeGcJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
freedom
7 miesięcy temu
"Moje ciało moja sprawa"- można skrobać dzieci. Chcę iść na polowanie z własnym dzieckiem- ZAKAZ. I mówi to ta sama osoba!
mariusz
7 miesięcy temu
Dlaczego Joanna Scheurigung-Wielgus jest za aborcją? Odpowiedź; Bo ma synów w wieku gdzie łatwo dorobić się alimentów
czarny
7 miesięcy temu
... gdyby tylko te parę lat temu pewna matka zdecydowała się nie donosić jednego z bliźniaków świat byłby lepszy Gdyby tylko, ech...
bEaeGcJL
Zniesmaczony
7 miesięcy temu
Zdumiewające pustogłowie nęka posłanki opozycji. Posłów niestety też choć w mniejszym, na szczęście, stopniu. No może z wyjątkiem posła Nitrasa ale on to podobno miał od urodzenia. Nie mam nic przeciw protestom ale przeraża mnie intelektualna pustka, jaka im towarzyszy. Wyborcy i sympatycy SLD, PO, PSL, Konfederacji, zwracam się do Was moi bracia i siostry. Czyż w waszych szeregach nie można znaleźć kogoś mądrego, choćby roztropnego? Czy musi was reprezentować ktoś taki jak np. poseł na Sejm Rzeczpospolitej B.Budka, pani Jachira, A.M.Żukowska, Scheuring-Wielgus Joanna itp. tuzy myśli politycznej? Toż to klasyczni oportuniści gotowi podpalić rodzinny dom żeby tylko coś zaujamać dla siebie. Jestem zniesmaczony i to bardzo.
Miki
7 miesięcy temu
Jarek skończ Pod Stawówkę.
Polak
7 miesięcy temu
wyrzucić ich z sejmu są w pracy a nie w cyrku.
błyskawica
7 miesięcy temu
gdyby ich mamusie skorzystały z aborcji 20-40 lat temu może nie było by takich problemów
kot
7 miesięcy temu
za kilka dni będzie 30 000 dziennie zarażonych z powodu burd jakie zostały wywołane przez protestujących chcących zabijać a pokłosiem tego może być STAN WYJĄTKOWY , na ulicach będą wzmocnione patrole żandarmerii i policji jeśli to nie wystarczy jest armia , ponadto jak w innych krajach może zostać wprowadzona godzina policyjna wobec osób nie stosującym się do nakazów , zagrażających innym , , możliwe będzie użycie broni ostrej, to jeden z możliwych scenariuszy.oby do tego nie doszło .
dqdqdqf
7 miesięcy temu
"Trybunał orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP" Warto byłoby dodać że NA PODSTAWIE PODEJRZEŃ zakaz a nie ogólnie. Czemu media wprowadzają celowo w błąd? Chociaż to o2 także wiadomo...
Aborcja
7 miesięcy temu
ALE TO GŁUPIE !!!. :) Zamiast Normalnie obradować Doszło do kolejnego blokowania mównicy sejmowej !
Edzia
7 miesięcy temu
Dziewczyny wytrzymajcie, jesteśmy w tym razem!!!
wolny
7 miesięcy temu
Będę szczery nie trawię pisu ale przestałem już trawić tą całą pseudoopozycję , która dużo krzyczy , krytykuje poczynania kaczora i spółki natomiast podczas głosowań głosują ramię w ramię z pisem - patrz głosowanie 22-10-2020 17:32:56 opozycja jednomyślnie popiera zamordystyczną ustawę covidową - nie krzyczy, głosowanie za podwyżkami 14-08-2020 12:30:04 większość opozycj głosuje razem z pis oczywiście ZA === ludzie to jest komedia ich wszystkich trzeba rozliczyć i skazać na ciężkie roboty na rzecz tego biednego kraju ===== JESTEM Z WAMI KOBIETAMI
NEWS !!
7 miesięcy temu
BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bEaeGcJD
NEWS !!
7 miesięcy temu
BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić