Nie żyją 24 osoby. Detonacja w USA. Nagranie obiegło sieć

13

Pozostałości zawalonego apartamentowca w pobliżu Miami na Florydzie zostały wyburzone z powodu obaw o bezpieczeństwo. W katastrofie budowlanej zginęły co najmniej 24 osoby, a 121 uznaje się za zaginione.

Nie żyją 24 osoby. Detonacja w USA. Nagranie obiegło sieć
Wyburzono pozostałości zawalonego apartamentowca pod Miami (YouTube, USA Today)

W niedzielę późnym wieczorem wyburzono pozostałości zawalonego apartamentowca Champlain Towers South w Surfside na Florydzie. Zrobiono to za pomocą materiałów wybuchowych.

Do wybrzeża Florydy zbliża się sztorm tropikalny Elsa

Niestabilna struktura została zburzona, aby można było bezpiecznie wznowić poszukiwania. Operacja rozbiórki została przyspieszona z powodu obaw dotyczących zbliżającej się do Florydy burzy tropikalnej Elsa.

Burmistrz hrabstwa Miami-Dade Daniella Levine Cava wzywała okolicznych mieszkańców, by pozostali w domach i zamknęli okna. Powiedziała, że ​​wyburzenie pozostałości budynku poprzez rozmieszczenie materiałów wybuchowych było "kluczowe dla rozszerzenia zakresu poszukiwań - zwłaszcza w najbliższym obszarze budynku".

Gdy tylko budynek zostanie zburzony i miejsce będzie bezpieczne, nasi ratownicy natychmiast wznowią poszukiwania - zapewniała na konferencji prasowej.

Burmistrz Surfside Charles Burkett podpisał nakaz rozbiórki w piątek. Następnego dnia wstrzymano poszukiwania, aby rozpocząć przygotowania do wysadzenia pozostałości budynku. Jak podaje BBC, nie ma informacji na temat tego, czy właściciele dotkniętych mieszkań otrzymają odszkodowanie. Urzędnicy badają inne okoliczne wieżowce pod kątem potencjalnych wad konstrukcyjnych.

Duża część apartamentowca w Surfside pod Miami zawaliła się 24 czerwca. Na razie nie jest jasne, co doprowadziło do katastrofy, ale prawdopodobnie przyczyną były wady konstrukcyjne. Zginęły co najmniej 24 osoby, a 121 uważa się za zaginione.

Zobacz także: Rekordowa fala upałów w historii USA. Dramatyczna walka z dzikimi pożarami

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić