Nie żyje były poseł SLD. "Uwielbiany przez pacjentów"

Nie żyje Sławomir Marczewski, były samorządowiec i poseł na Sejm II kadencji z ramienia SLD. Polityk zmarł w niedzielę (15 grudnia) rano w szpitalu w Kielcach. Tragiczną informację przekazały lokalne media. Marczewski miał 74 lata.

Nie żyje były poseł SLD
Nie żyje były poseł SLD
Źródło zdjęć: © Getty Images, Urząd Marszałkowski | Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Rafał Strzelec

O śmierci byłego posła poinformował lokalny portal tkn24.pl. Jak czytamy, Sławomir Marczewski zmarł w niedzielę (15 grudnia) o 5:30 w szpitalu w Kielcach.

Polityk urodził się 1 stycznia 1950 roku w Skarżysku-Kamiennej. W 1974 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. Kierował Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej "Rodzina" w Końskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zignorował czerwone światło na przejeździe. Wszystko nagrała kamera

Nie żyje Sławomir Marczewski. Był posłem SLD

Sławomir Marczewski startował w okręgu kieleckim na posła z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Został wybrany i zasiadał w ławach Sejmu II kadencji w latach 1993 - 1997. Następnie kontynuował karierę polityczną, ale już na szczeblu lokalnym.

Marczewski był od 1998 roku radnym sejmiku województwa świętokrzyskiego. Uzyskiwał reelekcję w kolejnych czterech kadencjach. Przez cały czas był związany z Lewicą. W 2018 został natomiast wybrany na radnego w Końskich. Marczewski ubiegał się wtedy o stanowisko burmistrza, jednak nie wszedł do drugiej tury. Za swoją działalność został odznaczony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Portal tkn24.pl podaje, że Sławomir Marczewski "był uwielbianym przez pacjentów lekarzem". Pracował w swojej przychodni przy ulicy Armii Krajowej w Końskich. Zmarł w wieku 74 lat.

Wybrane dla Ciebie