Niebezpieczny trend w sieci. Policja ostrzega rodziców

162

W mediach społecznościowych popularność zdobywa bardzo niebezpieczny trend. Dzieci kładą się na torach kolejowych, aby zrobić sobie "atrakcyjne" selfie, które potem publikują w sieci. Służby oraz administracje kolei ostrzegają rodziców przed groźnym procederem.

Niebezpieczny trend w sieci. Policja ostrzega rodziców
Niebezpieczny trend w sieci. Dzieci robią zdjęcia na torach. (Network Rail)

W internecie coraz bardziej popularne stają się różne wyzwania – im bardziej niebezpieczne i ekstremalne, tym większą oglądalność zapewniają. Od jakiegoś czasu prym w tej dziedzinie wiodą zdjęcia i nagrania na torach kolejowych.

Niebezpieczny trend na TikToku. Rodzice, uważajcie!

#railphotography i #railwayshoot to jedne z najczęściej używanych przez młodzież hashtagów w ostatnich czasach. Co gorsza, w niebezpiecznym trendzie udział biorą także rodzice, którzy mają podobno nakłaniać dzieci do takich "sesji zdjęciowych", by zyskać rozgłos w sieci.

Filmy i zdjęcia rzeczywiście przyciągają miliony widzów w popularnych serwisach społecznościowych, m.in. na Instagramie i TikToku. Zarządca infrastruktury kolejowej w Wielkiej Brytanii Network Rail poinformował, że ​​od początku pandemii COVID-19 w samej Walii zgłoszono 433 poważne incydenty.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Wydaje się, że ludzie myślą, że najgorsze im się nie przydarzy. Ale w przeciwieństwie do samochodów, pociągi nie mogą zatrzymać się od razu podczas jazdy z maksymalną prędkością, co oznacza, że ​​decyzja o położeniu się na torach może być śmiertelna - powiedział maszynista pociągu Jody Donnelly (Evening Standard).

Europejskie służby starają się zwrócić uwagę rodziców na lekkomyślne zachowanie ich dzieci. Network Rail połączyło się teraz z brytyjską policją transportową, aby rozpocząć nową kampanię przeciwko szalonej modzie.

Kładzenie się na przejazdach kolejowych jest nielegalne i niezwykle niebezpieczne. Możesz zostać postawiony przed sądem i otrzymać grzywnę. Pociągi zbliżają się niemal bezgłośnie, więc jeśli jesteś rozproszony, nie zauważysz, dopóki nie będzie za późno - inspektor Richard Powell z brytyjskiej policji transportowej w rozmowie z ES.
Zobacz także: "Myślałam, że mnie nie wybierzesz". Szczera rozmowa Marlenki z Robertem Kochankiem
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić