Ile zarabiają TikTokerzy? Polskie gwiazdy pławią się w luksusach

34

Tik Tok nie tylko dostarcza rozrywki i pozwala zdobyć popularność w internecie. Dla niektórych aplikacja staje się dodatkowo przepustką do wielkich pieniędzy. Nie zawsze są one zarabiane za pośrednictwem aplikacji, lecz wynikają z podejmowanych współprac.

Ile zarabiają TikTokerzy? Polskie gwiazdy pławią się w luksusach
Ile zarabiają TikTokerzy? Polskie gwiazdy starają się dorównać zagranicznym gwiazdom internetu (Getty Images, Europa Press News/Contributor)

Popularność TikToka nie słabnie – wręcz przeciwnie. Wciąż utrzymuje się on na liście najczęściej pobieranych aplikacji, na której zainstalowanie decydują się w głównej mierze młodzi ludzie. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się zdobyć dzięki niej sławę, a w konsekwencji sporo zarobić.

Ile zarabiają TikTokerzy? Polskie gwiazdy na razie nie są specjalnie chętne, aby ujawniać fanom, jakie mają stawki. Nie robi tego m.in. Robert Lewandowski, mimo że dzięki swojej pozycji piłkarz, według ustaleń portalu Superbiz, ma otrzymywać za jeden filmik z TikToka promujący daną markę aż ok. 83 tys. euro (ponad 372 tys. zł).

Ile zarabiają TikTokerzy? Zarobki gwiazd Internetu zależą od wielu czynników

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku zagranicznych gwiazd, polscy TikTokerzy zarabiają głównie dzięki podejmowanym współpracom. Biorą oni udział zarówno w reklamach danej marki, które są publikowane na jej oficjalnym profilu, jak i polecają jej produkty na własnych kanałach w aplikacji.

Od tego, czy do danego twórcy internetowego zgłoszą się reklamodawcy, zależy m.in. liczna jego obserwujących. Obecnie najpopularniejszą pod tym względem gwiazdą w Polsce pozostaje Maria Jeleniewska (8,6 mln), za nią plasuje się Kinga Sawczuk (4,8 mln) i Marley (jego kanał śledzą 4 mln użytkowników).

Gwiazdy TikToka nie muszą jednak polegać wyłącznie na propozycjach z zewnątrz. Świetnym sposobem na zarobek jest organizowanie transmisji na żywo, w których trakcie fani mogą wynagradzać ich – m.in. za odpowiedź na pytanie, czy podjęcie wyzwania – tzw. giftami o pewnej ilości punktów. W zależności od hojności internautów TikTokerzy mogą inkasować od 4,99 (100 pkt) do nawet 479,99 zł (10 tys. pkt) za jeden.

TikTokerzy mogą wypłacić pieniądze po otrzymaniu minimum 10 tys. punktów. Nie oznacza to jednak, że do ich kieszeni powędruje cała kwota – po odliczeniu przez Tik Tok prowizji otrzymają jedynie 180 złotych. Jednocześnie wraz ze wzrostem popularności gwiazdy dostają od fanów coraz więcej giftów w coraz krótszym czasie.

Zobacz także: Zobacz też: TikTokerki oceniają poczynania Andrzeja Dudy
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić