aktualizacja 

Niebywałe! Ma 102 lata i już dwa razy pokonała COVID-19

18

102-letnia Angelina Friedman z Nowego Jorku już drugi raz pokonała koronawirusa. Wcześniej seniorka wygrała walkę z rakiem i sepsą. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niebywałe! Ma 102 lata i już dwa razy pokonała COVID-19

O tej niezwykłej seniorce z Nowego Jorku mówi cały świat. 102-letnia Angelina Friedman pokonała koronawirusa już drugi raz. Amerykanka pierwszy raz zaraziła się COVID-19 w marcu.

Kobieta miała wtedy wysoką gorączkę, dlatego przez kilka tygodni przebywała w izolacji w swoim pokoju w domu opieki w North Westchester Restorative Therapy & Nursing Center w Nowym Jorku. Friedman wówczas szczęśliwie pokonała chorobę.

Jak informuje CNN, 102-letnia Amerykanka pod koniec października przeszła ponowne testy na koronawirusa. Wynik okazał się znowu pozytywny. Kobieta miała gorączkę i suchy kaszel. Seniorka ponownie przebywała w kwarantannie i 17 listopada test na obecność COVID-19 dał wynik negatywny.

Z racji wieku Angelina Friedman ma drobne problemy ze słuchem i wzrokiem, ale jest bardzo pogodną osobą, dużo się uśmiecha, a wolnej chwili lubi robić na drutach.

Urodziła się, gdy na świecie szalała hiszpanka

Angelina Sciales (obecnie Friedman) przyszła na świat w 1918 r. Matka urodziła ją na statku, który przewoził imigrantów z Włoch do Nowego Jorku. Miało to miejsce w czasie, kiedy panowała pandemia grypy hiszpanki. Matka Angeliny zmarła podczas porodu.

Jak informuje córka Joanne Merola, jej matka pokonała już wiele przeciwności losu. W trakcie swojego długiego życia seniorka wygrała już walkę z rakiem, a nawet ze śmiertelnie niebezpieczną sepsą.

Mama nie jest może najstarszą osobą, która pokonała Covid, ale może być najstarszą, która pokonała koronawirusa dwukrotnie - mówi Joanne Merola w rozmowie z CNN.
Zobacz także: Symbol nadziei. Ta stulatka pokonała koronawirusa
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić