Niedźwiedź chciał się tylko ochłodzić. Szybko pożałował swojej decyzji

28

Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące dyszącego niedźwiedzia wskakującego do przydomowej sadzawki. Futrzasty zwierz postanowił ochłodzić się w oczku wodnym z karpiami ozdobymi. Na filmie widać, że złociste ryby nie są jednak zachwycone obecnością drapieżnika w swoim stawie. Jednoznacznie postanawiają dać mu to do zrozumienia.

Niedźwiedź chciał się tylko ochłodzić. Szybko pożałował swojej decyzji
Niedźwiedź postanowił zażyć kąpieli w oczku wodnym zamieszkałym przez karpie koi (YouTube, AP)

Przez wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych przetacza się fala upałów. W taką pogodę ochłodzenia potrzebują nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Na kąpiel w słoneczny dzień zdecydował pewien czarny niedźwiedź z miejscowości Pepperel w Massachusetts.

Niedźwiedź wskoczył do sadzawki. Nie wytrzymał w niej zbyt długo

Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące drapieżnika podchodzącego do przydomowej sadzawki z karpiami koi. Zwierzę zaczyna pić wodę, a następnie wskakuje do wody.

W pierwszej chwili obecne w wodzie ryby uciekają na przeciwną stronę zbiornika wodnego. Uchwycony na filmie niedźwiedź ciężko dyszy z powodu upału. Widać jednak, że kąpiel sprawia mu ogromną przyjemność.

Chwila wypoczynku zostaje jednak szybko zakłócona. Zdenerwowane karpie zaczynają bowiem dawać drapieżnikowi do zrozumienia, że nie jest tu mile widziany. Niedźwiedź odwraca się niepewnie i wycofuje na brzeg oczka wodnego.

Ryby zaatakowały niedźwiedzia. Drapieżnik szybko opuścił oczko wodne

Karpie nie zamierzają jednak dać za wygraną. Cały czas podpływają do niedźwiedzia i kąsają go w brzuch oraz boki.

Tego dla niedźwiedzia jest już za dużo. Mimo chęci posiedzenia dłużej w wodzie, zwierz postanawia opuścić sadzawkę. Po niespełna dwóch minutach wychodzi z niej na ląd. Film lotem błyskawicy obiegł media społecznościowe.

Właściciel ogrodu przyznaje, że jego oczko wodne często staje się obiektem zainteresowania wielu różnych gatunków zwierząt. Dlatego też mężczyzna postawił zamontować koło niego kamerę. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak nieustraszone ozdobne karpie przepędzają ze swojego stawu czarnego niedźwiedzia.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić