aktualizacja 

Zrzucił niedźwiedzia ze skały. To nagranie jest absolutnie przerażające

42

Wspinacz chodzący po górach w Japonii nagrał bardzo niebezpieczną sytuację. Do sieci trafiło wideo, na którym autor musiał bronić się przed atakami niedźwiedzia. Drapieżnik pojawił się nagle w trakcie wspinaczki.

Zrzucił niedźwiedzia ze skały. To nagranie jest absolutnie przerażające
Niedźwiedź zaatakował wspinacza (YouTube)

Wspinaczka należy do sportów, które uprawia się z dużą ostrożnością. Niekiedy poślizgnięcie się, czy potknięcie w drodze na szczyt góry może doprowadzić do tragedii. Osoby, które pasjonują się tym sportem, zazwyczaj są dobrze przygotowane. Zarówno fizycznie, jak i sprzętowo. Nie zawsze jednak da się wszystko przewidzieć.

O potencjalnych niebezpieczeństwach wspinaczki przekonał się youtuber z Japonii. Wspinacz wyruszył w podróż na szczyt góry Futago. Chciał nagrać swoją przygodę kamerą, jednak nie spodziewał się, że uda mu się zarejestrować aż tak niezwykły materiał. Kiedy wszystko szło zgodnie z planem nagle na trasie wspinaczki pojawił się niedźwiedź.

Niedźwiedź zaatakował wspinacza w niespodziewanym momencie. Drapieżnik pojawił się nad głową mężczyzny, naskakując na niego. Na szczęście nagrywający zachował ogromną trzeźwość umysłu. Widząc agresywne zachowanie niedźwiedzia, niezwłocznie zaczął bronić się przed jego atakami. W tym celu bił pięściami oraz kopał zwierzaka. Obrona okazała się skuteczna, gdyż udało się spłoszyć napastnika.

"Miał ogromne szczęście"

Na szczęście autorowi nagrania nic się nie stało. Starcie z drapieżnikiem mogło jednak mieć tragiczny finał. Wspinacz przyznał, że miał świadomość naruszenia strefy zamieszkania niedźwiedzia, jednak obrona była w tym przypadku konieczna, aby przetrwać. Wideo zyskało sporą popularność. W ciągu 11 dni obejrzano je ponad 1,1 miliona razy. Komentujący byli przejęci zarejestrowaną sytuacją.

Miał ogromne szczęście, że odparł pierwszy atak - skomentował internauta.
To najbardziej niesamowite wideo, jakie widziałem w życiu - stwierdził komentujący.

Co zrobić w przypadku spotkania niedźwiedzia? Podczas bezpośredniego spotkania z niedźwiedziem najważniejsze jest zachowanie spokoju. Należy nie ulegać panice i w żadnym wypadku nie zbliżać się do drapieżnika. Jeżeli zwierzę nie jest świadomy obecności człowieka, to ten powinien wycofać się cicho i powoli, gdy nie będzie patrzył.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić