o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Nieoficjalnie: Polska zablokowała projekt oświadczenia o kryzysie afgańskim

13
Podziel się

We wtorek na posiedzeniu ministerialnym w Brukseli miały trwać prace nad projektem oświadczenia w sprawie kryzysu afgańskiego. Tymczasem, jak dowiedział się nieoficjalnie "Polsat News", Polska miała zablokować ten projekt. Ze względu na Białoruś...

Nieoficjalnie: Polska zablokowała projekt oświadczenia o kryzysie afgańskim
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bELdUAiJ

We wtorek w Brukseli ma odbyć się nadzwyczajne posiedzenie ministrów spraw wewnętrznych UE. Politycy zbiorą się, by debatować w sprawie kryzysu afgańskiego. Tematem rozmów ma być także kryzys związany z migracją z terenu Białorusi do UE.

Prace nad jego projektem koordynowała Słowenia, która sprawuje prezydencję w UE. Jak się jednak okazało, nie wszystko poszło zgodnie z planem. A wszystko za sprawą... Polski.

bELdUAiL

Polska stawia warunki

Polska, popierana przez państwa bałtyckie oraz państwa Grupy Wyszehradzkiej, w poniedziałek na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich przy UE zaproponowała wzmocnienie zapisów projektu wspólnego oświadczenia, tak żeby znalazły się w nim zapisy dot. zagrożeń hybrydowych i konieczności wzmocnienia odporności UE w kontekście tych zagrożeń w związku z sytuacją na Białorusi - przekazało PAP źródło unijne.

Słowenia uznała, że nie uwzględni tych poprawek. Polska jednak bez uwzględnienia obecnej sytuacji kryzysowej na granicy białoruskiej nie chce poprzeć projektu oświadczenia.

bELdUAiR

Ambasador Polski przy UE Andrzej Sadoś powiedział, że Komisja Europejska wyraziła jednoznaczne wsparcie dla Polski i państw bałtyckich. Ostateczny kształt oświadczenia będzie musiał zatem zostać wynegocjowany na wtorkowym posiedzeniu ministerialnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdUAjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Yob
2 miesiące temu
Czytam komentarze i niewierze. Zmieniono admina? No w końcu!
Yob
2 miesiące temu
Czytam komentarze i niewierze. Zmieniono admina? No w końcu!
Pit
2 miesiące temu
Brawo Polska . Tylko silnych sie slucha !
bELdUAjn
totalni
2 miesiące temu
Brukselskie psy jak zwykle mataczą. Jak trzeba obsmarować Polskę w mediach to pokazują "biednych afgańczyków" zatrzymanych przez Polskę na granicy. Jak Polska prosi o interwencję, to Bruksela mówi - przecież to są "irakijczycy" wię co ma do tego Afganistan. I tak w koło. Ocean lewackich kłamstw przykrywa wszystko.
Ojojoj
2 miesiące temu
Polska dba o swoje interesy ? Za PO nie do pomyślenia ...
adi
2 miesiące temu
I BARDZO DOBRZE że zablokowali, PO-wcy by się płaszczyli jak płaszczki byle się się kołchozowi nie przeciwstawić.
NS..
2 miesiące temu
Przecież samolotami mogą dostać się na zachód. Na wielbłądach tu nie przyfrunęli.
Brawo
2 miesiące temu
PiS ma jaja . Inny rząd by się żeś... i otworzył granice bo unia KAZAŁA !!!
asd
2 miesiące temu
PiS na wieki wiekow amen
Adam N 1973
2 miesiące temu
Na szczęście dzisiaj w Polsce nie rządzi PO, bo nie byłoby żadnego kryzysu na granicy, tylko wpuszczanie każdego że śniadą karnacją bez pytania o dokumenty
ffff
2 miesiące temu
brawo polska
Komentator
2 miesiące temu
Polska podczas wojny sama walczyla z najezdzcami. Nikt nie pomafal. Nie dawal namiocikow jedzenia. Niech wracaja doo siebie i robia porzadek z bandziorami a nie uciekaja. Byly wojska tylu panstw. Nie pomogli w wylapaniy bandziorow. Zginelo tylu żołnierzy. A teraz co po pomoc. Niey prawda ida po wygodne zycie zeby nic nie robic tylko plakac jak im zle. I mordowac bo to tyle umie. To sa istoty pozbawione uczuc wrazliwosci. Wracac do siebie.
Chyży ruj
2 miesiące temu
No i bardzo dobrze gdyby rządził Tusk to zgadzałby się na wszystko!
bELdUAjf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić