aktualizacja 

Niepokojące nagranie z Rosji. Pobili czarnoskórego pasażera

Rasizm w Rosji. W mediach społecznościowych pojawiło się niepokojące nagranie z autobusu miejskiego w Twerze. Grupka pijanych mężczyzn rzuciła się na czarnoskórego pasażera i dotkliwie go pobiła. Na nagraniach można usłyszeć wulgarne wyzwiska i żarty. Ofiara trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Niepokojące nagranie z Rosji. Pobili czarnoskórego pasażera
Pobity mężczyzna trafił do szpitala. (X)

19 listopada 2023 r. policja została wezwana do szpitala w Twerze w zachodniej Rosji. Lekarze zgłosili, że jeden z pacjentów, którego właśnie przywieziono do placówki został dotkliwie pobity.

Pobicie w autobusie

Ofiarą był czarnoskóry mężczyzna, którego zaatakowano w autobusie. Całą sytuację nagrał jeden ze świadków. Policji jednak nie wezwał, a filmik udostępnił na kanałach w Telegramie i VKontakte.

Na nagraniach widać kilku młodych mężczyzn bijących współpasażera. Oprawcy używali wulgarnego języka i nazywali swoją ofiarę "czarnuchem" oraz "małpą". Z relacji świadków wynika, że grupa mężczyzn była pod wpływem alkoholu i zaczęła zaczepiać swojego współpasażera, kiedy tylko ten wszedł do pojazdu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 300 tys. żołnierzy w polskiej armii. "Proces rozłożony na lata"

Na bójkę zareagował kierowca autobusu. Nie wiadomo jednak po jakim czasie postanowił wezwać odpowiednie służby oraz karetkę pogotowia. Jak przekazuje afanasy.biz sprawą zainteresowało się ministerstwo spraw wewnętrznych.

Wydział policji w Zawołżskim prowadzi śledztwo w sprawie bójki w transporcie publicznym. Trwa ustalanie tożsamości uczestników i świadków zdarzenia. Na podstawie tych ustaleń zostanie podjęta decyzja proceduralna – wyjaśnia służba prasowa regionalnej centrali MSW.

Nagranie udostępnił także Anton Heraszczenko. W opisie ukraiński polityk przytoczył zeznania jednego ze świadków zdarzenia. Zwrócił także uwagę na drobny szczegół, który nie od razu rzuca się w oczy.

Zwróć uwagę na naklejkę Z na drzwiach autobusu - napisał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić