Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Niepokojące wieści z NASA. Za dużo promieniowania słonecznego

29
Podziel się:

Według NASA od 2005 roku ilość promieniowania słonecznego docierającego do Ziemi podwoiła się. To znacznie przyspiesza globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne.

Niepokojące wieści z NASA. Za dużo promieniowania słonecznego
Na Ziemi jest znacznie cieplej niż jeszcze 15 lat temu. (Pixabay)

W ciągu ostatnich 15 lat ilość promieniowania słonecznego docierającego do Ziemi znacznie się zwiększyła. Badania zostały opracowane przez naukowców z NASA i NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) i opublikowane w czasopiśmie "Geophysical Research Letters".

Ziemia pochłania coraz więcej energii

Ziemia pochłania więcej energii słonecznej niż jeszcze 15 lat temu. Jednocześnie emituje mniej energii, przez co dochodzi do nierównowagi energetycznej. To właśnie tym zjawiskiem zajęli się eksperci.

Przeanalizowano dane z 2005 oraz 2020 roku i je porównano. Norman Loeb powiedział, że różnica była zaskakująco duża, a wzrost energii można porównać do używania przez każdego człowieka 20 czajników elektrycznych na raz przez cały czas lub detonacji czterech bomb atomowych co sekundę.

To prawdopodobnie mieszanka antropogenicznego wymuszania i wewnętrznej zmienności. (...) To prowadzi do dość dużej zmiany równowagi energetycznej Ziemi - mówi Loeb.

Zdaniem naukowców przyczyną tego zjawiska jest przyspieszające globalne ocieplenie. Duże znaczenie ma także działalność człowieka i ilość zanieczyszczeń, które emituje. Co gorsze brak równowagi energetycznej powoduje kolejne zmiany w klimacie np. wzrost temperatur.

Zobacz także: Pogoda. Mapa Polski, która otwiera oczy. "Zima stulecia" i globalne ocieplenie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Marian
8 miesięcy temu
To zasługa Elonów Musków, czyli niszczenia atmosfery.
Aramis 07
rok temu
Aramis 07 .Z tego co ja wnioskuję.Że jest tak ciepło może być spowodowane aktywnością słońca .Jak wiadomo na słońcu co 11 lat zmienia się jego aktywność związane zaburzeniem pola magnetycznego .Ale występują też okresy tak zwane minimum jego aktywności którym na słońcu jest mało plam .Takie okresy występują cyklicznie i powodują znaczne ochłodzenie mogą przyczynić do wystąpienia małej epoki lodowcowej .Obecnie wszystko wskazuję że słońce znajduję maksimum swojej aktywności.Pytanie jak długo ten stan się będzie się utrzymywał .
opalony
rok temu
Ci naukowi durnie wymyślają powody ocieplenia a to wszystko jest jeden wielki złodziejski biznes.Jest cieplej bo tak chce słońce.I tyle.
Madira
rok temu
Przyczyną "gorącego Słońca" jest coraz słabsze pole magnetyczne Ziemi oraz zmiany na samym Słońcu, co można zauważyć również na innych planetach układu słonecznego. Wzrost prędkości wiatrów na Wenus o 1/3, zmiany w rotacjach planet itd. Wystarczy się zainteresować.
NIESPORCZAK
rok temu
"Żaba"nie kumasz iż kture, to nie które. Dlatego dokończ tą swoją podstawówkę popołudniową przed południem dla ciebie i innych pracujących po południu ("Dzięcioł"-polska komedia z Gołasem i Janowską).Albo dalej jedz te banany, które ci przynoszą do ZOO.
Żaba
rok temu
A powiedzieli że to NASA w 90% się przyczyniła do tego promieniowania słońca przez starty ich rakiet kture wysyłają w kosmos, i tą osłonę podzurawili że wygląda jak ser szwajcarski.
Luka
rok temu
Powoli zrobimy Marsa z Ziemi, gdzie uciekniemy tym razem jak nasi przodkowie.
Daniel
rok temu
Cudowna wiadomość
Oni na tym za...
rok temu
Fraza "ocieplenie klimatu" lub "zmiany klimtycze" jest bardzo popularna i fla wlascicieli stron internetowych przynosi duze przychody z reklam. Tyle w temacie
Adam_D
rok temu
No i zBajdenowała nam się planeta.. Jakoś wcześniej tego nie widzieli, a tyle lat minęło... Widocznie zależy od tego, kto patrzy...🤦🏻‍♂️
assdca
rok temu
No niepokojąca informacja niech im rząd usa przekaże kolejne miliardy dolarów na badziewne filmy
Loco
rok temu
Przecież niedawno było zlodowacenie i ziemia wraca do normalności , a jeżeli nie pasuje to wydupcać na inna planete , teraz gdy lodu ubędzie pustynie zakwitną , i wszystkie tajemnice świata zostaną odkryte
Bateria
rok temu
Ja ziemia pochłania aż tyle energii to zamiast jej niech robią to panele fotovoltaiczne . Darmowa energia elektryczna zawsze się przyda a zamiast niej pozamykać kopalnie węglowe i atomowe.
Bajlo
rok temu
Naukowcy kontra dzieci internetu. Faktycznie jest sens czytać komentarze. Jest ciepło bonjest ciepło ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić