Małgorzata Duży| 

Nieprzyjęcie szczepionki to grzech? Episkopat wydał oświadczenie

21

W internecie pojawiła się informacja, jakoby nieprzyjęcie szczepionki na COVID-19 było uznawane przez Kościół za grzech. Jeden z księży szybko rozprawił się z fake newsem.

Nieprzyjęcie szczepionki to grzech? Episkopat wydał oświadczenie
Kościół dementuje plotki w sprawie szczepionek (Getty Images)

W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja dotycząca szczepionek. Jeden z użytkowników twierdzi, że jej nieprzyjęcie to grzech. Na szerzącego się fake newsa szybko zareagował jeden z duchownych.

„Przewodniczący Episkopatu Polski wydał oświadczenie, w którym informuje, że nieprzyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 to grzech, z którego wierni powinni się spowiadać. Ponadto apeluje do Duchownych, aby nie udzielali rozgrzeszenia w takich przypadkach” - napisał w mediach społecznościowych jeden internauta.

Do wiadomości dołączona była grafika, która miała imitować tą publikowaną przy okazji ogłaszania pilnych wiadomości przez Polską Agencję Prasową. Szybko wyszło jednak na jaw, że informacja jest fake newsem.

Do opublikowanej informacji szybko odniósł się ksiądz Dariusz Paterczyk. „Uważajcie proszę, to bardzo szkodliwy fejk!” - napisał zaalarmowany duchowny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warto pamiętać, że na początku lipca arcybiskup Stanisław Gądecki wydał oświadczenie dotyczące szczepionek na COVID-19. Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że “szczepienia są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”.

Kościół wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy publiczne, które mają na celu zwiększenie odsetku zaszczepionych. Popiera również tych, którzy postanowili się zaszczepić.

Za przykład posłużył papież Franciszek. Najwyższy hierarcha Kościoła nie tylko sam się zaszczepił, ale także apelował o przyjmowanie szczepionek, a także ich sprawiedliwą dystrybucję do biedniejszych krajów.

Zobacz także: Czwarta fala koronawirusa. Dr Michał Sutkowski ostrzega, że początek już niedługo
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić