Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Kazachstan. Niesamowite zjawisko. Widziałeś kiedyś lodowy wulkan?

4
Podziel się:

Zachwycający "lodowy wulkan" uformował się w Kazachstanie po wystrzeleniu wody z podziemnego źródła, które natychmiast zamarzło w powietrzu. Ma oszałamiającą wysokość 13,7m!

Kazachstan. Niesamowite zjawisko. Widziałeś kiedyś lodowy wulkan?
Wulkan lodowy w Kazachstanie (YouTube)

Woda wystrzeliła w regionie Ałmaty w Kazachstanie tworząc "lodowy wulkan". Jego czubek i otaczający go krajobraz są pokryte grubą warstwą śniegu. Wulkan ma prawie 14m wysokości.

Z wulkanu wciąż wydobywa się woda. Ci, którzy mają okazję zobaczyć to oszałamiające zjawisko zgodnie twierdzą, że wygląda to jak dym wydobywający się z prawdziwego wulkanu.

Zobacz także: Beautiful ice volcano in Almaty region, Kazakhstan

Takie zjawisko powstało w tym regionie już rok temu jednakże wtedy wulkan był znacznie mniejszy i nie wydobywała się z niego woda.

Podobne szyszki lodowe mogą powstawać na całym świecie, gdy temperatura powietrza jest wystarczająco niska, aby zamrozić ciepłą wodę, która wystrzeliła. Kiedyś taką strukturę zauważono na jeziorze Ontario w Ameryce Północnej na początku tego miesiąca.

Wulkany lodowe mogą nawet powstawać w kosmosie, a niektórzy naukowcy uważają, że zauważyli jeden na Plutonie w 2016 roku. Mówi się, że ten konkretny wulkan miał nieco ponad 3,5km wysokości i 145km szerokości.

Naukowcy podejrzewają, że takie zjawiska na Ziemi mogły i mogą powstawać w wyniku ruchów tektonicznych planety lub przez postępujące globalne ocieplenie i wzrost poziomu wód.

Dzięki nowym badaniom naukowym w tym zakresie tajemnica „Martwej Góry” Rosji może wreszcie zostać rozwiązana.

Zobacz także: Gwiazda Betlejemska. Niezwykłe zjawisko podziwiane od starożytności
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Lol
2 lata temu
A KLS nawet wstydzi się podpisać pod tymi wypocinami ? Ps. Komentarz został już raz usunięty
Brawo
2 lata temu
"Kiedyś taką strukturę zauważono na jeziorze Ontario w Ameryce Północnej na początku tego miesiąca" to w sumie nie tak dawno było to kiedyś xD czy te portale płacą za publikowanie na akord że " artykuły" są tak denne ? Kopiuj wklej do google tłumacz i nikt nawet tego nie przeczyta ?! Ej... Tak sobie myślę że KLS po prostu nie umie czytać ? Ale zawsze chciał być redaktorem to wujo dał pracę 😂🤣😂🤣😂🤣
Brawo
2 lata temu
Ale usuwanie komentarzy prima sort nawet minuty nie wytrzymał
Pytanie
2 lata temu
"Kiedyś taką strukturę zauważono na jeziorze Ontario w Ameryce Północnej na początku tego miesiąca." To w sumie nie tak dawno było to kiedyś xD czy ktoś to czyta przed publikacją ? Czy szybko szybko kopiuj wklej z google tłumacz i publikuj ? Czy te portale płacą od ilości "artykułów" że są one aż tak denne ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić