Niesamowite zjawisko w Hiszpanii. Wulkan po prostu je z siebie wypluł

60

Wulkan Combre Vieja wyrzuca podczas erupcji wiele popiołu i kamieni. Wśród nich są także kamienie półszlachetne - oliwiny. Oprócz tego na kanaryjskiej wyspie La Palma powstało kilka nowych plaż.

Niesamowite zjawisko w Hiszpanii. Wulkan po prostu je z siebie wypluł
Niesamowite zjawisko w Hiszpanii (Twitter.com, INVOLCAN)

Po erupcji wulkanu na wyspie La Palma znaleziono wiele kamieni półszlachetnych. "Piękno natury zawsze zadziwia, nawet podczas strasznej dewastacji"

– skomentował to zjawisko dziennik ABC.

Wulkan wyrzuca cenne kamienie

Czasami małe wulkany produkują coś wielkiego, jak kryształy oliwinu znalezione w wyrzuconej ostatnio lawie - napisał na Twitterze Kanaryjski Instytut Wulkanologiczny Involcan.

Oliwin jest pochodzenia wulkanicznego i zalicza się do krzemianów. Ma jasnozielony kolor i jest uważany za kamień półszlachetny. Wyrabia się z niego biżuterię. Jest spotykany w wielu miejscach Wysp Kanaryjskich, ale jego zbieranie jest zabronione.

Kamienie półszlachetne wyrzucone podczas erupcji nie są jedynym cudem. Na pasie pierwszego jęzora lawy, który zastygł po wpadnięciu do morza, utworzyła się nowa plaża. Według danych rządu kanaryjskiego wyspa zyskała obszar o długości 500 m w głąb morza i ok. 820 m maksymalnej szerokości.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Cumbre Vieja trawi La Palmę. Naukowcy wysłali na dno robota
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić