o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Niesamowity wyczyn 15-latki. Wiozła ojca na bagażniku. Przez 1200 km

46
Podziel się

Jyoti Kumari przejechała 1200 kilometrów na rowerze, żeby pomóc swojemu ojcu. Mężczyzna uległ wypadkowi w trakcie pracy. Córka przyjechała go odwiedzić, a jej matka i rodzeństwo zostali w rodzinnym domu w Darbhanga w Indiach. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

15-latka pokonała 1200 kilometrów na rowerze. Chciała pomóc ojcu.
15-latka pokonała 1200 kilometrów na rowerze. Chciała pomóc ojcu. (Twitter)
bEpysUXp

Ponieważ mężczyzna stracił środki do życia, właściciel mieszkania postawił sprawę jasno - albo Paswan zapłaci za czynsz, albo będzie musiał się wynieść. W rozmowie z "The Wire" Jyoti przyznała, że "nie mieli nic" i musieli zrezygnować z wynajmu.

Ojciec nie miał wystarczająco dużo pieniędzy, żeby zaopatrzyć się w leki. Zdecydowali się więc na zakup żywności. Paswan za namową swojej córki zdecydował się również kupić mały fioletowy rower za 20 dolarów. To na nim wróciła do rodziny.

bEpysUXr

15-latka przejechała 1200 km na rowerze. Dostała zaproszenie od federacji kolarskiej

Mężczyzna nie był zdolny do pedałowania, więc 15-letnia dziewczyna pokonała 1200 kilometrów sama. Córka i ojciec jechali 7 dni, co oznacza, że dziennie pokonywali ok. 171 kilometrów. Dziewczynka przyznała, że kilka razy podwieźli ich kierowcy ciężarówek. Ich podróż rozpoczęła się 10 maja.

Kilka dni po powrocie do rodzinnej wioski nastolatka otrzymała telefon od hinduskiej federacji kolarskiej. Prezes zaprosił ją do Nowego Dehli na testy z kadrą narodową. W rozmowie z "The Hindu" dziewczynka wyznała jednak, że "najpierw chciałaby skończyć naukę". Dodała, że "czuje się wykończona taką podróżą".

bEpysUXx

Wcześniej nie mogłam kontynuować nauki z powodu problemów rodzinnych, zajmowałam się domem… ale teraz najpierw chcę skończyć szkołę - dodała.

Paswan kibicuje swojej córce. W wywiadzie dla "PTI" zdradził, że dziewczynka "zapisała się do dziewiątej klasy". Rodzice chcą, żeby ich dziecko napisało maturę i ukończyła szkołę. Dziewczynie sprawiono również nowy rower i mundurek szkolny.

bEpysUXy

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

bEpysUXS
KOMENTARZE
(46)
Drita
rok temu
Bzdura! autorka P. Woźniak nie raczyła przeczytać uważnie artykułu z Indian Expres! Z Sikandarpur w Haryana do Darbhanga w Bihar jest 1229 km,ale ojciec z córką podróżowali na rowerze i ciężarówkami. Jeśli ktoś jeździ rowerem, to wie, że przejechanie w 8 dni pełnego dystansu z dorosłym mężczyzną na bagażniku jest niemożliwe. Nawet dla atlety, a w dodatku, wnioskując ze zdjęć - na starej miejskiej damce bez przerzutek, drogą biegnącą niemal u podnóża gór Nepalu. Co jednak w najmniejszym stopniu nie umniejsza znaczenia niewiarygodnego wyczynu tej dziewczynki! Podjęcie tego wyzwania wymagało ogromnej odwagi, determinacji i samozaparcia, tym bardziej, że w Indiach trwa lockdawn i nie mając gotówki trudno liczyć na wsparcie obcych ludzi! Czapki z głów!
Apari
rok temu
Chyle czoło... Czasami rzeczy niemożliwe jednak są możliwe. Przypominam, że wszechświat powstawal od wielkości głowy szpilki do obecnych rozmiarów! Tak wiec wiele jest możliwe. Podziwiam dziewczynę za upór i siłę walki, godne podziwu!!! Które z dzieci z tak zwanego bardzo rozwiniętego kraju cywilizacyjnie jest gotowe na jakiekolwiek poświęcenie?! Chyba żadne. Raz jeszcze chyle czoło...
emert
rok temu
Przeciez pisze że czasami podwozili ich kierowcy samochodów wiec nie piszcie nie nie niemozliwe
bEpysUXT
Mrytio
rok temu
Ludzie którzy urodzili się w biedzie i żyją w biedzie są bardzo silni i odporni na wiele czynników zewnętrznych a w Indiach to już w ogóle są wybitnie odporni
Melancholia;)
rok temu
Mądra i zaradna mała gratuluje córuni:)
Jim
rok temu
Ludziska zacznijcie myśleć. Nie ma opcji żeby pedałowała 7 dni po 10 godzin utrzymując średnią prędkość 17km/h z pasażerem na bagażniku. Bzdury.
sdgff4t34t43
rok temu
...a może jechała cały czas z górki...
foxikpl
rok temu
I tu mamy przyklad przedstawienia przez piszaca osobe sytuacji komentaze brawo brawo super hmm napiszmy tak ojciec wykozystal dziecko zeby wiozla go przez 1200km widze ze ma nogi mogl isc... a wtedy jakie bede komentarze ... dopiszcie sobie
inspektor san
rok temu
bez maseczki na rowerze i rękawiczek na rowerze tyle km? Sanepid powinien wlepić mandaty po 30 000,00 zł dla dwóch osób i jednego roweru razy 1200 km
Blabla. ..
rok temu
blablabla...
rew
rok temu
Dzielna dziewczynka o wielkim sercu. Wiadomo, że kilkaset kilometrów trzeba odjąć ale to i tak wielki wyczyn.
Gość
rok temu
Chory ojciec, całkiem sprawny ma siłę siedzieć prosto w tej pozycji z nogami i z walizką przed sobą. Brawo dla wysportowanego taty!
Tom
rok temu
Bzdury,piękne zdjęcie niezmeczonej dziewczyny z kimś na bagażniku. Ludziom co się pokaże to wierzą, jak z brzuchem Małgoni
bEpysUXL
polak
rok temu
Super! To jest dobry news.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić